pondelok , 25 marec 2019
Home / SLOVENSKO / Ryanair podpísal kolektívnu zmluvu s palubnými zamestnancami v Nemecku

Ryanair podpísal kolektívnu zmluvu s palubnými zamestnancami v Nemecku

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair podpísala rámcovú kolektívnu zmluvu s odborovým zväzom palubného personálu v Nemecku Ver.di. Zmluva pokrýva všetkých palubných pracovníkov firmy v krajine.

Táto dohoda, o ktorej budú hlasovať palubní zamestnanci, potvrdzuje aplikáciu nemeckej pracovnej legislatívy a znamená zvýšenie platov a ďalšie benefity pre všetkých palubných pracovníkov v Nemecku v nasledujúcich dvoch rokoch. Ryanair o tom informoval v správe, ktorú vo štvrtok poskytol agentúre SITA.

Letecká spoločnosť zároveň uviedla, že jej palubní pracovníci v Taliansku prevažnou väčšinou, a to 88 percentami hlasov, odsúhlasili kolektívnu zmluvu podpísanú nedávno medzi Ryanairom a tromi hlavnými odborovými zväzmi zastupujúcimi týchto pracovníkov, a to zväzmi FIT CISL, ANPAC a ANPAV.

Viac k témam: letecká spoločnosť, Ryanair
Zdroj: Webnoviny.sk – Ryanair podpísal kolektívnu zmluvu s palubnými zamestnancami v Nemecku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vodič zišiel z cesty a narazil do stromu, po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol

Vodič zo Skalice nebol pripútaný, z auta vypadol a utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Život 45-ročného vodiča si v sobotu vyžiadala dopravná nehoda, ktorá sa stala v Skalici, v rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina. Automobil Daewoo Lanos išiel v smere do Skalice, pričom na rovnom úseku cesty z

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *