streda , 21 november 2018
Home / šport / Ostatné športy / Nedostatok snehu poznačil prípravu Kuzminovej vo švajčiarskom Lenzerheide

Nedostatok snehu poznačil prípravu Kuzminovej vo švajčiarskom Lenzerheide

LENZERHEIDE 8. novembra (WebNoviny.sk) – Trojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová pokračuje vo švajčiarskom Lenzerheide v príprave na nadchádzajúcu sezónu Svetového pohára v biatlone.

Trénujú iba streľbu

V tíme trénuje spolu s reprezentačnou kolegyňou Teréziou Poliakovou a slovenskými mužmi, ktorých novým trénerom je Daniel Kuzmin. Nielen slovenskí biatlonisti sa však musia vyrovnať s nedostatkom snehu v Lenzerheide, kde momentálne trénujú iba streľbu. Bežeckú časť prípravy absolvujú v neďalekom Davose.

„Dôležitá správa je, že nikde inde nie sú lepšie podmienky. To znamená, že nie sme jediní, kto má problémy. Každý športovec sa teraz naháňa za snehom,“ opísala Kuzminová aktuálne podmienky v rozhovore pre spravodajstvo RTVS. „Pokiaľ sa je na čom šmýkať, je to dobre. Mohlo by to byť však epšie, „ dodal slovenský reprezentant Martin Otčenáš.

Šetrnejší režim

Strelecké tréningy Slovákov vedie Čech Tomáš Kos, ktorý pôsobil osemnásť rokov pri slovinskej reprezentácii. „Keď vidí, že si viem poradiť sama, tak ma nechá tak. No keď vidí, že už hľadám pomoc, tak príde mi a pomôže,“ povedala Kuzminová k spolupráci s novým trénerom. „Ja si myslím, že ona potrebuje iba nejakú podporu. Povedať jej, že to, čo robí, je správne,“ pridal svoj pohľad Kos.

V prvom kole nového ročníka Svetového pohára v slovinskej Pokljuke v úvode decembra plánuje Kuzminová vynechať miešané štafety a individuálne preteky na 15 km. „Potrebovala by som sa dlhšie pripraviť na prichádzajúcu sezónu.

Niektoré sústredenia a tréningové jednotky som čiastočne vynechala. Snažili sme sa o prípravu vo viac šetrnejšom režime“ dodala na záver Kuzminová pre RTVS.

Viac k témam: Anastasia Kuzminová, biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Nedostatok snehu poznačil prípravu Kuzminovej vo švajčiarskom Lenzerheide © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Washington otočil zápas s Clippers, o triumfe Toronta rozhodol Green v poslednej sekunde

V NBA sa v utorok hrali štyri zápasy. ORLANDO 21. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Toronta si v poslednej sekunde zabezpečili víťazstvo na palubovke Orlanda 93:91 v utorkovom zápase NBA. V dramatickej koncovke sa dvakrát menilo skóre. Najprv domáci Evan Fournier 2,3 s pred koncom vyrovnal na 91:91, ale pol sekundy pred sirénou Danny Green stanovil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *