piatok , 18 január 2019
Home / EKONOMIKA / Bankovníctvo / Dolár posilnil proti jenu, centrálna banka zrejme opäť zvýši úrokové sadzby

Dolár posilnil proti jenu, centrálna banka zrejme opäť zvýši úrokové sadzby

NEW YORK 8. novembra (WebNoviny.sk) – Dolár v úvode štvrtkového obchodovania posilnil oproti japonskému jenu.

Predpokladá sa, že americký Federálny rezervný systém (Fed) na záver svojho štvrtkového zasadania oznámi, že nerobí v rámci menovej politiky nijaké opatrenia. Zdá sa však, že Fed smeruje k tomu, že v tomto roku úroky ešte raz zvýši. Dolár voči jenu stúpol na 113,64 JPY/USD zo stredajšej záverečnej hodnoty 113,57 JPY/USD.

Spoločná európska mena oproti doláru stagnovala na úrovni 1,1426 USD/EUR, keďže Európska komisia uviedla, že v tomto roku očakáva spomalenie tempa rastu ekonomiky eurozóny na 2,1 percenta z vlaňajších 2,4 percenta.

Viac k témam: dolár, euro, FED americký Federálny rezervný systém, jen, svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Dolár posilnil proti jenu, centrálna banka zrejme opäť zvýši úrokové sadzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Euro prinieslo za desať rokov na Slovensku viaceré pozitíva, podľa NBS usporili nielen firmy

Euro podporuje cenovú stabilitu na Slovensku, pričom prechod na túto menu 1. januára 2009 mal zanedbateľný vplyv na ceny.  BRATISLAVA 31. decembra (WebNoviny.sk) – Spoločná mena Európskej únie za desať rokov od jej zavedenia na Slovensku priniesla podľa Národnej banky Slovenska (NBS) viaceré pozitívne dopady. Klesli transakčné náklady Euro podporuje cenovú stabilitu na Slovensku, pričom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *