nedeľa , 16 jún 2019
Home / SVET / VIDEO: RUSká stíhačka blízko amerického ŠPIONÁŽneho lietadla. Čo NA TO EXPERTi?

VIDEO: RUSká stíhačka blízko amerického ŠPIONÁŽneho lietadla. Čo NA TO EXPERTi?

Ruské stíhacie lietadlo Suchoj Su-27 sa v pondelok (5.11:2018) nad Čiernym morom dvakrát priblížilo k americkému prieskumnému stroju Lockheed EP-3, ktorý vykonával podľa RT špionážnu činnosť blízko hraníc Ruskej federácie.

Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký armádny denník Stars and Stripes s odvolaním sa na vyhlásenie amerického vojenského námorníctva. Viac pre čitateľov DENNÍKa POLITIKA ovládajúcich anglický jazyk TU – Russian jet flies dangerously close to Navy aircraft during Black Sea operations

VIDEO z nebezpečnej udalosti

Podľa amerických vojenských odborníkov ruské Su-27 najprv vo vysokej rýchlosti preletelo pred americkým lietadlom, čím „ohrozilo jeho posádku“.

Vzápätí vykonalo ďalší nebezpečný manéver, keď sa k americkému stroju priblížilo a následne sa od neho v bočnom náklone s použitím prídavného spaľovania odpútalo.

O incidente informovala aj stanica CNN

„Napriek tomu, že ruské letectvo má v medzinárodnom vzdušnom priestore právo cvičiť, takáto interakcia je nezodpovedná,“ uvádza sa vo vyhlásení amerického vojenského námorníctva s tým, že Spojené štáty očakávajú, že Rusko bude dodržiavať medzinárodné normy, ktorých cieľom je zaistiť bezpečnosť posádok lietadiel a predchádzať nehodám.

Na sociálnych sieťach sa okamžite začali šíriť rôzne teórie, čo sa vlastne stalo. Táto fotka získala jednoznačne najväčšie zdieľanie na FB a prinášame ju aj naším čitateľom.

 

Loading…

 

Ruskí vojenskí predstavitelia na margo tohto incidentu poskytli vyhlásenie, že „americké prieskumné liedalo Lockheed EP-3 vykonávala špionážnu činnosť blízko hraníc Ruskej federácie a reakcia ruského pilota bola adekvátna.“

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo jeDENNÍK POLITIKA

Loading…

spracred MZ

Zdroj info a foto ilustračné: FB a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nedostatku jedla čelí v Južnom Sudáne rekordný počet ľudí, milióny sú na pokraji vyhladovenia

Kríza sa týka 60 percent populácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *