piatok , 18 január 2019
Home / SLOVENSKO / Kotlebovci prišli v parlamente o jedného člena, podľa nich by sa mal vzdať aj mandátu poslanca

Kotlebovci prišli v parlamente o jedného člena, podľa nich by sa mal vzdať aj mandátu poslanca

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Juraj Kolesár odišiel k 6. novembru z poslaneckého klubu Ľudovej strany Naše Slovensko. Bez Kolesára zostáva klubu v parlamente 13 poslancov.

Ako uviedol v stredu na tlačovej besede podpredseda klubu Martin Beluský, strana Kolesára vyzýva, aby sa vzdal mandátu poslanca NR SR.

Podľa Beluského patril Kolesár k najmenej aktívnym poslancom klubu, aj NR SR. „Za celé obdobie mal šesť faktických poznámok, raz vystúpil v rozprave, podpísal sa pod jeden zákon. Na straníckych akciách na východe Slovenska, odkiaľ pochádza, sa naši prívrženci pýtali na jeho aktivitu. Jeho aktivita nebola žiadna a sám sa nezapájal,“ vyhlásil Beluský.

Kolesár podľa Beluského v októbri dostal niekoľko úloh, aby sa jeho aktivita zlepšila. Mal za úlohu interpelovať vládu a mal sa podieľať na príprave zákonov. „On sa namiesto toho zosypal a listom oznámil vystúpenie z klubu. Nemal odvahu prísť nám to povedať z očí do očí. Neprišiel ani na rokovanie klubu. Aj v utorok sa nám vyhýbal,“ povedal Beluský.

Viac k témam: Juraj Kolesár, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebovci prišli v parlamente o jedného člena, podľa nich by sa mal vzdať aj mandátu poslanca © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne za drogový zločin odsúdili bývalého policajta a dôchodcu

Dôchodca Ján Škvareniak vzal odvolanie späť, za obchodovanie s drogami si „odsedí“ šesť rokov on i jeho komplic expolicajt Krakovský BANSKÁ BYSTRICA 17. januára (WebNoviny.sk) – Na šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne za drogový zločin odsúdil Okresný súd v Rimavskej Sobote bývalého policajta 40-ročného Radoslava Krakovského z Košíc a 68-ročného dôchodcu Jána Škvareniaka z Rimavskej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *