utorok , 19 marec 2019
Home / SVET / PREZIDENT Macron mal byť terčom ÚTOKu, šesť ľudí obvinili z TERORizmu

PREZIDENT Macron mal byť terčom ÚTOKu, šesť ľudí obvinili z TERORizmu

PARÍŽ 6. novembra (WebNoviny.sk) – Vo Francúzsku zatkli šesť osôb podozrivých z plánovania útoku na prezidenta Emmanuela Macrona. V utorok o tom pod podmienkou anonymity informoval zdroj z prostredia francúzskej justície.

Podľa jeho údajov zadržali podozrivých agenti francúzskej tajnej služby v troch rôznych regiónoch – v Alpách, v Bretónsku a pri hraniciach s Belgickom. Ich plán bol nejasný a nedokončený, avšak násilný, uviedol zdroj. Všetci čelia predbežným obvineniam z terorizmu.

Macron sa v utorok nachádza v meste Verdun, kde cez víkend v rámci spomienkových podujatí pri príležitosti stého výročia skončenia prvej svetovej vojny privíta aj amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Loading…

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

Loading…

Viac k témam: Emmanuel Macron, pokus o útok, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Macron mal byť terčom útoku, šesť ľudí obvinili z terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Foto: Cyklón Idai zabil už viac ako tisíc ľudí a napáchal obrovské škody

Cyklón Idai najhoršie zasiahol prístavné mesto Beira. JOHANNESBURG 18. marca (WebNoviny.sk) — Cyklón Idai si v Mozambiku vyžiadal podľa všetkého viac než tisíc obetí na životoch. Štyri dni po tom, čo prírodný živel spustošil krajinu, to oznámil prezident Filipe Nyusi. „Je to skutočná katastrofa obrovských rozmerov,“ povedal Nyusi. Pokiaľ sa bilancia potvrdí, pôjde o najhoršiu tragédiu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *