utorok , 26 marec 2019
Home / šport / Ostatné športy / Ivan Rudež už nie je trénerom slovenskej basketbalovej reprezentácie

Ivan Rudež už nie je trénerom slovenskej basketbalovej reprezentácie

BRATISLAVA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Basketbalistov Slovenska už nebude viesť chorvátsky tréner Ivan Rudež. Mužská reprezentácia zostane bez hlavného kormidelníka a zrazu až do budúceho leta.

Tridsaťosemročný kouč chce pomôcť slovenskému basketbalu knihou, ktorá by určila jednotnú metodiku pre všetky mládežnícke kategórie a zároveň vyjadril presvedčenie, že na 90 percent nebude kandidovať na post trénera Slovákov v novom období. Bude však pripravený ako poradca pri adaptácii nového kouča, ak o to prejaví záujem.

V rozhovore pre špecializovaný portál basket.sk Rudež vyjadril sklamanie nad súčasnou situáciou a tiež vyslovil odohrať potrebu čo najväčšieho počtu zápasov a tréningových jednotiek pre mladý slovenský tím.

„Takisto som sklamaný, že vedenie asociácie odchádza, lebo spravilo mnoho dobrých vecí pre basketbal. História slovenského basketbalu ukázala, že sa môže stať veľa zlých vecí, čoho sa obávam. Bojím sa, aby sa SBA znova nedostala do nekompetentných rúk­,“ uviedol Rudež.

Projekt SBA pre mladé talenty

Bývalý kouč extraligovej Prievidze, s ktorou získal bronz v sezóne 2008/2009, momentálne spolupracuje s SBA na projekte pre mladé talenty.

„Je to workshop pre trénerov mládežníckych kategórií. Ak chce Slovensko patriť medzi seriózne basketbalové krajiny, musí mať rovnaký program pre všetky kategórie. Zistili sme, kde sú problémy, ktoré sme rozoberali s trénermi. Všetci povedali, že chýba metodológia, ktorá by bola jedinečná. To sa malo spraviť už pred dvadsiatimi rokmi. Pomáhame ročníkom 2004 – 2006, ktoré pripravujeme na európske šampionáty do 16 a 18 rokov. Začali sme národný rozvojový kemp pre všetkých trénerov z klubov,“ skonštatoval Rudež pre basket.sk.

Pozitívne sa Rudež vyjadril k možnosti angažovania Radoslava Rančíka v štruktúrach SBA. „Bolo by super, keby pracoval pre SBA. Treba však spraviť veci, aby Rado do procesu vstúpil. On je ako ja. Ak sa pre niečo rozhodne, tak to chce robiť na sto percent. Celý sa tomu oddá.“

Národný tím nechcel nikto trénovať

Na zhodnotenie svojho pôsobenia pri slovenskej reprezentácii chce ešte počkať, aby čas ukázal jeho prínos.

„Môžem povedať len to, že keď som prebral národný tím, tak ho nechcel skoro nikto trénovať. Spravili sme nový program, pripravili novú kultúru v tíme, priniesli naturalizovaných hráčov na čele s výborným Kyleom Kuricom. Veľmi ma teší, že hráči chodili radi do reprezentácie a cítili sa v nej dobre. Základ je tam a tím môže len napredovať. Hráči majú väčšiu možnosť na napredovanie, ako to bolo pred dvoma rokmi,“ myslí si Rudež.

Chorvátsky odborník by sa rád ešte v aktuálnej sezóne postavil na lavičku ako kouč na klubovej úrovni. „Uvidíme, čo sa podarí. Ak nebudem mať klub, tak v januári plánujem trip do Utahu, kde ma pozval osobne hlavný tréner Jazz Quin Snyder,“ dodal na záver rozhovoru Rudež.

Viac k témam: Ivan Rudež, slovenská basketbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ivan Rudež už nie je trénerom slovenskej basketbalovej reprezentácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tatran neuspel s námietkou proti výsledku finále, Považská Bystrica je víťazom Slovenského pohára

ŠTK SZH rozhodla ponechať v platnosti výsledok finále Slovenského pohára hádzanárov. BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Len týždeň trvala neistota ohľadom víťazstva MŠK Považská Bystrica v Slovenskom pohári v hádzanej mužov 2018/2019. Tatran Prešov, finálový súper Považanov, podal totiž po stretnutí o domácu pohárovú trofej námietku k porušeniu pravidiel hádzanej. Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *