nedeľa , 16 jún 2019
Home / SVET / SIONISTI ORBÁN A SALVINI sú zrazu NACIONALISTI. Je za tým SOROS?

SIONISTI ORBÁN A SALVINI sú zrazu NACIONALISTI. Je za tým SOROS?

Čitateľom DENNÍKa POLITIKA prinášame zaujímavý pohľad na aktuálnu situáciu v Európe a vo svete z úst francúzskeho filozófa Alaina Sorala.

Zároveň ďakujeme nášmu čitateľovi Raphaëlovi za TIP a skrátený preklad tejto relácie z francúzskeho jazyka.

Kto je Alain Soral?

V krajinách východného bloku neznámy francúzsky autor a filozof, zakladateľ hnutia Rovnosť a Zmierenie vo Francúzsku (Égalité et Réconciliation -E&R), ktorý bol členom počas jeho politickej kariéry komunistickej strany Francúzska a následne členom národného frontu (Front national). Spisovateľ a politický analytik nenávidený vládnucou triedou, perzekvovaný za svoje publikácie a aj napriek tomu, že sú jeho niektoré knihy zakázané, ostatné sú aj naďalej bestsellermi….

Na otázku jedného z poslucháčov v relácii Soral odpovedá (Soral répond), čo si myslí o mocenských spolkoch Izraela a sieťach Georga Soroša odpovedal: “Vidíme dobre, že existujú dve mocenské skupiny, ktoré pochádzajú z tej istej komunity . Ale pre jednu z nich je prvoradá globalizácia pred sionizmom a pre druhú sionizmus pred globalizáciou, ale s vedomím, že všetko skončí aj tak v Jeruzaleme. Či to bude Jeruzalem ako hlavné mesto Izraela, alebo Izrael ako hlavné mesto sveta.
Nie sú to úplne tie isté vízie a rovnaké procesy, áno je tam to doťahovanie sa medzi sebou. Čo vidíme dnes je, že sionisti vytiahli v hre kartu s neonacionalizmom obzvlášť tým európskym, spôsobom naskočením do rozbehnutého vlaku a pokusom nazývať sa neonacionalistami, aby mohli nasledovať hnutia -anti EU- v Európe a pripojiť sa k nim, čím by mohli zaviesť národný sionizmus .
V každom prípade je to viditeľné . Orbán sa vyhlásil sa sionistu, Salvini sa deklaruje ako sionista, anglickí nacionalisti deklarovali byť sionistami .
Tak vidíme to dnes, že sionisti vytiahli kartu nacionalizmu, aby ospravedlňovali práve ten ich, ale podla môjho názoru je to nacionalizmus, ktorý s tým vobec nesúvisí.
Ale skupina mondialistov majú zas inú agendu. Pre nich je to logika deštrukcie štátov, aby dosiahli prechodnými krokmi akými je napriklad európska únia celosvetovú vládu zánikom hraníc a štátov .
Vidíme to tu, že sú tu ľudia ako neonacionalisti na podporu Izraelu, Izraelu ako príkladu. Ako príklad národov.
A z druhej strany ľudia z rovnakej komunity, verní skôr Sorosovi a nie Netanyahuovi, či Goldnadelovi. Sú to ľudia, ktorí majú v agende národy za niečo zastaralé, pre ktorých sú hranice niečo ako prekážka slobody, viď. stratégia migrantov. Tu sa nachádzame v logike Sorosa.
Je očividné ako Goldnadel útočí na Sorosa. Ale viete, pripomína mi to ako vypočúvanie políciou, kde je jeden dobrý policajt a jeden zlý . A keď sa ocitnete v psychológii vypočúvaného , tak jeden je dobrý a druhý zlý, ale keď sa pozriete na to s nadhľadom, čiže pochopením a vysvetlením si toho, pochopíte že obaja pracujú pre políciu a v skutočnosti sa dokonale dopĺňajú a sú zohratí.
Takže na istej úrovni sa nachádzajú v opozícii, ale na vyššej úrovni sú, povedal by som, vopred dohodnutí v snahe dosiahnuť rovnaký cieľ, ale rôznym spôsobom.
Ako som už spomínal, židovský nacionalizmus má špecifické to, že sú nacionalisti pre židov, ale antinacionalisti pre všetkých ostatných. Tak ako to môžete sami skonštatovať čítaním Torah a tiež sledovaním, čo sa deje na strednom východe od existencii izraelského projektu a od existencii Izraela ako štátu . Myslím že som dal odpoveď aké sú cestičky týchto dvoch skupín. Jedna skupina mondialistov Sorosa, druhá skupina nacionalistov sionistov Goldnadela, Netanyahoua, ale myslím si, že je to opozícia, ktorá je len relatívna, ak teda nie fiktívna a ktorá ako som už povedal, dovedie v oboch prípadoch jednoznačne do Jeruzalema. Ja osobne nemám záujem o takýto projekt, ktorý pojde či jednou, alebo druhou cestou…”

Pre čitateľov DENNÍKa POLITIKA, ktorí ovládajú francúštinu je možné si vypočuť celú reláciu s Alain Soral na videu.

Ďakujeme Raphaëlovi za TIP a preklad z francúzskeho jazyka.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred a A.R.

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Zdroj: FB a https://youtu.be/ACaeb0cNhxk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nedostatku jedla čelí v Južnom Sudáne rekordný počet ľudí, milióny sú na pokraji vyhladovenia

Kríza sa týka 60 percent populácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *