streda , 21 november 2018
Home / šport / Ostatné športy / Na 48. ročníku maratónu v New Yorku bežal rekordný počet ľudí, súťaž ovládli Etiópčan a Keňanka

Na 48. ročníku maratónu v New Yorku bežal rekordný počet ľudí, súťaž ovládli Etiópčan a Keňanka

NEW YORK 6. novembra (WebNoviny.sk) – Na 48. ročníku prestížneho maratónu v New Yorku dobehol do cieľa rekordný počet bežcov. Dovedna ich bolo 52 812. Ako v pondelok informovali organizátori podujatia, tohtoročná edícia prekonala maximum spred dvoch rokov, kedy finišovalo 51 394 účastníkov.

Preteky si pri trati, ktorá viedla cez päť newyorských štvrtí, vychutnalo približne milión zvedavcov. Ako je známe, maratón „pod Sochou slobody“ vyhral Etiópčan Lelisa Desisa časom 2:05:59 h, čo je druhý najkvalitnejší výkon v histórii pretekov. Súťaž žien ovládla po štvrtý raz Mary Keitanyová z Kene časom 2:22:48 h.

Viac k témam: maratón, New York
Zdroj: Webnoviny.sk – Na 48. ročníku maratónu v New Yorku bežal rekordný počet ľudí, súťaž ovládli Etiópčan a Keňanka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

J. R. Smith opúšťa Cleveland, nie je spokojný so smerovaním tímu po odchode LeBrona

J. R. Smith sa vo vysokej miere podieľal na zisku titulu v roku 2016. CLEVELAND 20. novembra (WebNoviny.sk) – Americký basketbalista J. R. Smith sa dohodol na ukončení spolupráce s jeho doterajším zamestnávateľom v NBA Clevelandom Cavaliers. Dôvodom má byť nespokojnosť so smerovaním tímu po odchode LeBrona Jamesa do Los Angeles Lakers. Tridsaťtriročný basketbalista avizoval

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *