utorok , 26 marec 2019
Home / šport / Ostatné športy / Na 48. ročníku maratónu v New Yorku bežal rekordný počet ľudí, súťaž ovládli Etiópčan a Keňanka

Na 48. ročníku maratónu v New Yorku bežal rekordný počet ľudí, súťaž ovládli Etiópčan a Keňanka

NEW YORK 6. novembra (WebNoviny.sk) – Na 48. ročníku prestížneho maratónu v New Yorku dobehol do cieľa rekordný počet bežcov. Dovedna ich bolo 52 812. Ako v pondelok informovali organizátori podujatia, tohtoročná edícia prekonala maximum spred dvoch rokov, kedy finišovalo 51 394 účastníkov.

Preteky si pri trati, ktorá viedla cez päť newyorských štvrtí, vychutnalo približne milión zvedavcov. Ako je známe, maratón „pod Sochou slobody“ vyhral Etiópčan Lelisa Desisa časom 2:05:59 h, čo je druhý najkvalitnejší výkon v histórii pretekov. Súťaž žien ovládla po štvrtý raz Mary Keitanyová z Kene časom 2:22:48 h.

Viac k témam: maratón, New York
Zdroj: Webnoviny.sk – Na 48. ročníku maratónu v New Yorku bežal rekordný počet ľudí, súťaž ovládli Etiópčan a Keňanka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tatran neuspel s námietkou proti výsledku finále, Považská Bystrica je víťazom Slovenského pohára

ŠTK SZH rozhodla ponechať v platnosti výsledok finále Slovenského pohára hádzanárov. BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Len týždeň trvala neistota ohľadom víťazstva MŠK Považská Bystrica v Slovenskom pohári v hádzanej mužov 2018/2019. Tatran Prešov, finálový súper Považanov, podal totiž po stretnutí o domácu pohárovú trofej námietku k porušeniu pravidiel hádzanej. Športovo-technická komisia Slovenského zväzu hádzanej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *