sobota , 24 august 2019
Home / KULTÚRA / „AGENT“ NOHAVICA si ide pre PUŠKINovu CENU K PUTINovi. TŘI ČUNÍCI, známa pesnička SPEVÁKA

„AGENT“ NOHAVICA si ide pre PUŠKINovu CENU K PUTINovi. TŘI ČUNÍCI, známa pesnička SPEVÁKA

sa raketovým tempom začala šíriť na ruskej socálnej sieti VK (obdoba amerického facebooku) hneď potom, čo z okolia prezidenta Putina prenikli správy, že Rusi sa rozhodli oceniť známeho českého pesničkára Jaromíra Nohavicu.

Spevák Nohavica vyhlásil, že si ocenenie váži a Puškinovu cenu „za zásluhy o upevnenie priateľstva medzi národmi“ v Moskve osobne prevezme priamo od prezidenta Putina.

Spŕška kritiky a rôznych reakcií sa strhla na túto záležitosť.

Napríklad šéfredaktor českého časopisu Reflex Marek Stoniš komentoval rozhodnutie Vladimíra Putina udeliť spevákovi Jaromírovi Nohavicovi Puškinovu cenu za zbližovanie národov: „Jaromír Nohavica si zanedlouho pojede do Moskvy pro Puškinovu cenu za sbližování mezi národy, již mu předá Vladimir Putin. To zase bude jízlivosti, křiku o agentech Ruska a ruských švábech. Jaroslav Hutka možná sepíše na Nohavicu další veršovaný zatykač. Tentokrát třeba pro zvýšení komického účinku rovnou v azbuce. A mně kvůli tomu bude smutno. Jaromíra Nohavici si prostě vážím, měl jsem jej rád kdysi a mám i dnes. A jestli mi teď chcete hodit na hlavu jeho pletku s estébáky, nešť. Je mi (to) jedno. Puškinovu cenu mu přeji, protože to, za co ji má, přesně dokázal. Jako málokdo u nás.“ Viac si môžu čitatelia DENNÍKa POLITIKA prečítať aj TU

Ďakujeme Igorovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: youtube, fb a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Macron odmieta dohodu o voľnom obchode, dôvodom je postoj Brazílie k životnému prostrediu

Macron predtým označil rekordný počet požiarov v Amazonskom pralese za "medzinárodnú krízu", ktorá musí byť v čele agendy summitu krajín G7.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *