štvrtok , 20 jún 2019
Home / SLOVENSKO / KOZLÍKovci vyzývajú PREMIÉRa. NeCHCEME utečencov v HUMENNOM

KOZLÍKovci vyzývajú PREMIÉRa. NeCHCEME utečencov v HUMENNOM

NÁRODNÁ KOALÍCIA (v politických kuluároch nazývaní aj Kozlíkovci, podľa bývalého podpredsedu vlády V. Mečiara Sergeja Kozlíka, teraz podpredsedu NK) vyzývajú premiéra Pellegriniho, aby zastavil snahy umiestniť dočasne 250 utečencov v Humennom. Písali sme  o tom TU – Slovensko prijme utečencov, poskytne im ubytovanie aj stravu

„Utečenci majú na Slovensku zostať šesť mesiacov na základe návrhu dohody medzi vládou SR, Úradom vysokého komisára Organizácie Spojených národov pre utečencov a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu, a výdavky spojené s ich ubytovaním, stravovaním a zabezpečovaním hygienických potrieb uhradí vláda,“ informoval média hovorca strany Tomáš Szmrecsányi.

Národná koalícia má však výhrady voči ich pobytu v Humennom. žiada od zainteresovaných strán nápravu.

„Chcela by som veriť, že úmysel Pellegriniho vlády presunúť 250 migrantov, ktorých si ani Slovensko podľa návrhu zmluvy nemôže vybrať, nie je len dohodením lokálneho biznisu pre smeráckych kamarátov primátorky Humenného Jany Vaľovej,” povedala predsedníčka Národnej koalície Slavěna Vorobelová.

Slovensko dočasne prijme 250 utečencov, ktorí by na našom území mali ostať šesť mesiacov. Uvádza sa to v návrhu dohody medzi vládou SR, Úradom Vysokého komisára Organizácie Spojených národov pre utečencov a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu o humanitárnom transfere utečencov, ktorí potrebujú medzinárodnú ochranu, cez SR.

Slovensko podľa dohody poskytne daným osobám ubytovanie, stravu alebo základné hygienické potreby. Zdržiavať sa majú v azylovom zariadení Migračného úradu Ministerstva vnútra SR v Humennom. Na projekte takzvaného humanitárneho transferu sa Slovensko podieľa od roku 2008. V minulosti u nás pobudli napríklad občania Iraku alebo Eritrey.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto ilustračné: FB a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž spôsobil nehodu a ušiel do krčmy, policajtom sa prihlásil poriadne opitý

Vodič citroënu z miesta ušiel a asi o hodinu zavolal na operačné stredisko, že je v pohostinstve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *