utorok , 19 marec 2019
Home / EKONOMIKA / PUTIN v Kremli prijal NEMECkých PODNIKATeľov. SANKCIE voči RUSKU budú pokračovať, tvrdí MERKELOVÁ

PUTIN v Kremli prijal NEMECkých PODNIKATeľov. SANKCIE voči RUSKU budú pokračovať, tvrdí MERKELOVÁ

Podľa internetovej stránky ruského prezidenta Vladimír Putin sa stretol v Kremli s predstaviteľmi najväčších nemeckých firiem, ktoré združuje „Východný výbor nemeckej ekonomiky.“

Nemecko je ruským druhým najväčším ekonomickým partnerom po Číne a nemecké investície do ruskej ekonomiky presahujú 20 miliárd $. Podiel ruských investícií v Nemecku je deväť miliárd $. Nemecké technológie v Rusku sa uplatňujú pri výrobe automobilov, poľnohospodárskych strojov, železničných vlakových súprav, elektrických zariadení a ďalších špičkových systémov. Vladimír Putin uviedol, že ruská ekonomika je v súčasnosti na vzostupe, Rusko je najväčším dodávateľom pšenice na svetový trh. Vývoz spoločností vojensko-priemyselného komplexu predstavuje hodnotu 15 miliárd $, zatiaľ čo vývoz poľnohospodárskej produkcie dosiahol 20 miliárd $. V mnohých ruských regiónoch vznikli osobitné hospodárske zóny a teritóriá prioritného rozvoja, kde investori dostávajú množstvo výhod, umožňujúcich zníženie kapitálových nákladov až o 30 %. Predseda Východného výboru nemeckej ekonomiky Wolfgang Büchel vyzdvihol význam plynovodu Nord Stream-2 pre Nemecko a pripomenul tiež význam prepravy zemného plynu do Európy aj cez Ukrajinu.

Návšteva nemeckých podnikateľov je v príkrom rozpore s vyhláseniami nemeckej kancelárky Angely Merkeleovej, ktoré urobila pri jej poslednej návšteve Ukrajiny. „Nemecko podporí predĺženie sankcií EÚ voči Rusku,“ vyhlásila kancelárka Merkelová.

„Nemecko v decembri podporí predĺženie sankcií Európskej únie voči Rusku, pretože Moskva plne nerealizuje minské dohody zamerané na ukončenie konfliktu na východe Ukrajiny a zasadí sa za predĺženie sankcií,“ povedala Merkelová na návšteve Ukrajiny (1.11.2018), na ktorej sa stretla s prezidentom Petrom Porošenkom.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: FB a Встреча с представителями германских деловых кругов

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Útočník z Christchurchu bol v novembri v Maďarsku, pricestoval vlakom a ostal 90 dní

Brenton Tarrant do Maďarska pricestoval vlakom, ktorý premáva na trase medzi rumunským Temešvárom a Budapešťou. CHRISTCHURCH 18. marca (WebNoviny.sk) – Muž obvinený z útoku na moslimov v novozélandskom meste Christchurch navštívil v novembri minulého roka Maďarsko. Do krajiny pricestoval vlakom, ktorý premáva na trase medzi rumunským Temešvárom a Budapešťou. Maďarské Centrum boja proti terorizmu v pondelkovom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *