sobota , 19 január 2019
Home / EKONOMIKA / PUTIN v Kremli prijal NEMECkých PODNIKATeľov. SANKCIE voči RUSKU budú pokračovať, tvrdí MERKELOVÁ

PUTIN v Kremli prijal NEMECkých PODNIKATeľov. SANKCIE voči RUSKU budú pokračovať, tvrdí MERKELOVÁ

Podľa internetovej stránky ruského prezidenta Vladimír Putin sa stretol v Kremli s predstaviteľmi najväčších nemeckých firiem, ktoré združuje „Východný výbor nemeckej ekonomiky.“

Nemecko je ruským druhým najväčším ekonomickým partnerom po Číne a nemecké investície do ruskej ekonomiky presahujú 20 miliárd $. Podiel ruských investícií v Nemecku je deväť miliárd $. Nemecké technológie v Rusku sa uplatňujú pri výrobe automobilov, poľnohospodárskych strojov, železničných vlakových súprav, elektrických zariadení a ďalších špičkových systémov. Vladimír Putin uviedol, že ruská ekonomika je v súčasnosti na vzostupe, Rusko je najväčším dodávateľom pšenice na svetový trh. Vývoz spoločností vojensko-priemyselného komplexu predstavuje hodnotu 15 miliárd $, zatiaľ čo vývoz poľnohospodárskej produkcie dosiahol 20 miliárd $. V mnohých ruských regiónoch vznikli osobitné hospodárske zóny a teritóriá prioritného rozvoja, kde investori dostávajú množstvo výhod, umožňujúcich zníženie kapitálových nákladov až o 30 %. Predseda Východného výboru nemeckej ekonomiky Wolfgang Büchel vyzdvihol význam plynovodu Nord Stream-2 pre Nemecko a pripomenul tiež význam prepravy zemného plynu do Európy aj cez Ukrajinu.

Návšteva nemeckých podnikateľov je v príkrom rozpore s vyhláseniami nemeckej kancelárky Angely Merkeleovej, ktoré urobila pri jej poslednej návšteve Ukrajiny. „Nemecko podporí predĺženie sankcií EÚ voči Rusku,“ vyhlásila kancelárka Merkelová.

„Nemecko v decembri podporí predĺženie sankcií Európskej únie voči Rusku, pretože Moskva plne nerealizuje minské dohody zamerané na ukončenie konfliktu na východe Ukrajiny a zasadí sa za predĺženie sankcií,“ povedala Merkelová na návšteve Ukrajiny (1.11.2018), na ktorej sa stretla s prezidentom Petrom Porošenkom.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: FB a Встреча с представителями германских деловых кругов

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Prahe sa ďalší muž pokúsil upáliť, polícii sa podarilo predísť nešťastiu

Mestská polícia horný koniec Václavského námestia u pietnych miest, ktoré pripomínajú výročie sebaupálenia Jana Palacha, nepretržite monitorujú. PRAHA 19. januára (WebNoviny.sk) – Českým policajtom sa podarilo v sobotu popoludní predísť nešťastiu, keď zabránili mužovi, aby sa pri Národnom múzeu v Prahe zapálil. Muž, ročník 1972, krátko pred 16:00 zavolal na tiesňovú linku 158 a oznámil,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *