štvrtok , 20 jún 2019
Home / EKONOMIKA / PUTIN v Kremli prijal NEMECkých PODNIKATeľov. SANKCIE voči RUSKU budú pokračovať, tvrdí MERKELOVÁ

PUTIN v Kremli prijal NEMECkých PODNIKATeľov. SANKCIE voči RUSKU budú pokračovať, tvrdí MERKELOVÁ

Podľa internetovej stránky ruského prezidenta Vladimír Putin sa stretol v Kremli s predstaviteľmi najväčších nemeckých firiem, ktoré združuje „Východný výbor nemeckej ekonomiky.“

Nemecko je ruským druhým najväčším ekonomickým partnerom po Číne a nemecké investície do ruskej ekonomiky presahujú 20 miliárd $. Podiel ruských investícií v Nemecku je deväť miliárd $. Nemecké technológie v Rusku sa uplatňujú pri výrobe automobilov, poľnohospodárskych strojov, železničných vlakových súprav, elektrických zariadení a ďalších špičkových systémov. Vladimír Putin uviedol, že ruská ekonomika je v súčasnosti na vzostupe, Rusko je najväčším dodávateľom pšenice na svetový trh. Vývoz spoločností vojensko-priemyselného komplexu predstavuje hodnotu 15 miliárd $, zatiaľ čo vývoz poľnohospodárskej produkcie dosiahol 20 miliárd $. V mnohých ruských regiónoch vznikli osobitné hospodárske zóny a teritóriá prioritného rozvoja, kde investori dostávajú množstvo výhod, umožňujúcich zníženie kapitálových nákladov až o 30 %. Predseda Východného výboru nemeckej ekonomiky Wolfgang Büchel vyzdvihol význam plynovodu Nord Stream-2 pre Nemecko a pripomenul tiež význam prepravy zemného plynu do Európy aj cez Ukrajinu.

Návšteva nemeckých podnikateľov je v príkrom rozpore s vyhláseniami nemeckej kancelárky Angely Merkeleovej, ktoré urobila pri jej poslednej návšteve Ukrajiny. „Nemecko podporí predĺženie sankcií EÚ voči Rusku,“ vyhlásila kancelárka Merkelová.

„Nemecko v decembri podporí predĺženie sankcií Európskej únie voči Rusku, pretože Moskva plne nerealizuje minské dohody zamerané na ukončenie konfliktu na východe Ukrajiny a zasadí sa za predĺženie sankcií,“ povedala Merkelová na návšteve Ukrajiny (1.11.2018), na ktorej sa stretla s prezidentom Petrom Porošenkom.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: FB a Встреча с представителями германских деловых кругов

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turista uhasil požiar vo viedenskom kostole, pomohol si svätenou vodou

Keď na miesto prišli privolaní požiarnici, nemali už žiadnu robotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *