utorok , 19 marec 2019
Home / SVET / VIDEO: BABIŠ nechce žiadnych MIGRANTOV. Čo NA TO vláda SR ?

VIDEO: BABIŠ nechce žiadnych MIGRANTOV. Čo NA TO vláda SR ?

Premiér Andrej Babiš bude navrhovat, aby Česká republika odstoupila od globálního paktu OSN o migraci a nepodepisovalo ho stejně jako Rakousko nebo Maďarsko. „Mně se to nelíbí, chci vést s koaličním partnerem o tom debatu,“ řekl premiér Andrej Babiš ve Sněmovně při interpelacích. Vadí mu stírání rozdílů mezi legální a nelegální migrací.

„Spojené státy odstoupily, Maďarsko, v Polsku taky o tom vedou debaty, teď Rakousko,“ rekapituloval premiér. Na postoj české vlády k paktu o migraci se Babiše ptala poslankyně opoziční ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

„Kvůli značné kontroverzi od podepsání odstoupily USA a nyní jak jistě víte Rakousko,“ uvedla Zahradníková. „A já se vás pane premiére ptám, jak se zachováte vy? Jelikož všude tvrdíte, že bojujete proti nelegální migraci, tvrdíte, že nechcete přijímat migranty už kvůli principu, že přerozdělování podněcuje další, aby k nám přicházeli. Je tedy jasné, že toto podepsání by bylo ještě jasnějším signálem,“ ptala se předsedy vlády.

AKO na tento problém zareaguje slovenská vláda?

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdro info a ilustračné fotoj: TU a FB

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Do Berlína dorazili stovky amerických vojakov, zúčastnia sa vojenských cvičení v Poľsku

Sú súčasťou 1 500-člennej skupiny, ktorá do krajiny pricestuje v priebehu tohto týždňa. BERLÍN 19. marca (WebNoviny.sk) – Do Nemecka začali prichádzať stovky amerických vojakov v rámci prvého testu novej stratégie rýchleho nasadenia, ktorej cieľom je posilniť prítomnosť NATO vo východnej Európe v prípade ruskej agresie alebo iných nečakaných udalostí. Velenie amerických síl v Európe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *