štvrtok , 20 jún 2019
Home / SVET / VIDEO: Tínedžer sa odpálil v sídle ruskej tajnej služby. TERORISTický ÚTOK je veľmi pravdepodobný

VIDEO: Tínedžer sa odpálil v sídle ruskej tajnej služby. TERORISTický ÚTOK je veľmi pravdepodobný

MOSKVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – Muž odpálil nálož pri vstupe do miestnej pobočky ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), pričom zranil troch jej príslušníkov. Sám výbuch neprežil. Útok sa odohral v stredu v severnom meste Archangeľsk.

Muž vošiel do pobočky FSB a vybral nálož z tašky, čím spôsobil jej výbuch, informoval Národný protiteroristický výbor (NAK). Zatiaľ nie je jasné, či chcel len nechať bombu na mieste, alebo aj sám zahynúť.

Ruskí vyšetrovatelia útočníka identifikovali ako 17-ročného miestneho obyvateľa a uviedli, že prípad skúmajú ako teroristický čin. Polícia okolie budovy uzavrela a posilnila bezpečnostné opatrenia na všetkých úradoch v meste.

Príslušníci FSB sa stali terčmi útokov už aj v minulosti v inom regióne, na Severnom Kaukaze, kde na nich útočia najmä islamistickí povstalci.

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

Viac k témam: Archangeľsk, bombový útok, FSB Ruská spravodajská agentúra, NAK Národný protiteroristický výbor, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tínedžer sa odpálil v sídle ruskej tajnej služby, mohol to byť teroristický útok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Turista uhasil požiar vo viedenskom kostole, pomohol si svätenou vodou

Keď na miesto prišli privolaní požiarnici, nemali už žiadnu robotu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *