utorok , 19 marec 2019
Home / SVET / Video: MAĎARský najvyšší súd OSLOBODIL kameramanku, ktorá kopala do UTEKajúcich MIGRANTOV

Video: MAĎARský najvyšší súd OSLOBODIL kameramanku, ktorá kopala do UTEKajúcich MIGRANTOV

BUDAPEŠŤ 31. októbra (WebNoviny.sk) – Maďarský najvyšší súd oslobodil maďarskú kameramanku Petru Lászlóovú, ktorú v roku 2015 natočili, ako na hranici so Srbskom kopala do utekajúcich migrantov a snažila sa im podraziť nohy.

Rozhodnutie zverejnené v utorok ruší verdikt súdu nižšej inštancie, ktorý Lászlóovú odsúdil na tri roky podmienečne za nevhodné správanie sa. Najvyšší súd však uviedol, že kameramanku mali súdiť za prečin, nie za trestný čin. Podľa neho tiež už uplynula premlčacia lehota a prípad má byť preto uzavretý.

V septembri 2015 Lászlóovú natočili, ako kopala do utekajúcich migrantov vrátane mladého dievčaťa, ktorí prerazili policajný kordón na maďarsko-srbských hraniciach. Nohy podrazila aj Sýrčanovi s dieťaťom na rukách.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Viac k témam: migranti, Petra Lászlóová, utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Maďarský najvyšší súd oslobodil kameramanku, ktorá kopala do utekajúcich migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Do Berlína dorazili stovky amerických vojakov, zúčastnia sa vojenských cvičení v Poľsku

Sú súčasťou 1 500-člennej skupiny, ktorá do krajiny pricestuje v priebehu tohto týždňa. BERLÍN 19. marca (WebNoviny.sk) – Do Nemecka začali prichádzať stovky amerických vojakov v rámci prvého testu novej stratégie rýchleho nasadenia, ktorej cieľom je posilniť prítomnosť NATO vo východnej Európe v prípade ruskej agresie alebo iných nečakaných udalostí. Velenie amerických síl v Európe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *