sobota , 23 február 2019
Home / Bulvárne / SUDCA o PREZIDENTovi: Nech ODSTÚPi a ide žiť do IZRAELA alebo USA

SUDCA o PREZIDENTovi: Nech ODSTÚPi a ide žiť do IZRAELA alebo USA

Popradský súd dnes rozhodol v neprospech prezidenta Andreja Kiska, ktorý tak prehral dlhoročný spor o pozemky v katastri obce Veľký Slavkov. Píšeme o tom TU

Mimoriadne šokujúco však vyznievajú slová sudcu Radačovského, ktorý po pojednávaní nepriamo pred médiami vyzval Kisku, aby vzhľadom na zistenia v kauze odstúpil z funkcie prezidenta republiky a prestal byť politicky činný.

„Keby ja som bol prezidentom republiky a sudca, ktorýkoľvek iný, by zistil všetky skutočnosti a súvislosti tak ako ja, vzdám sa funkcie prezidenta republiky, nebudem sa uchádzať o žiadnu inú politickú funkciu, odídem do štátu, kde sa cítim dobre, napríklad do Spojených štátov amerických alebo Izraela a pozor, tým nechcem tvrdiť, že si vysoko nevážim americký alebo židovský národ, ale takto by som konal ja,“ vyhlásil sudca Okresného súdu v Poprade Miroslav Radačovský po pojednávaní.

Prezident Andrej Kiska sa voči sudcovmu vyjadreniu ohradil. Prezidnet Kiska v minulosti žil v USA a niekoľkokrát navšívil už v pozícii prezidenta republiky Spojené štáty americké ako aj štát Izrael.

„Rozhodnutie súdu prezident rešpektuje, ale slová sudcu o tom, že by sa mal vysťahovať zo Slovenska, ho prekvapili. Preto rozmýšľa, ako bude ďalej postupovať, vzhľadom na sudcovu zjavnú zaujatosť a nenávisť voči prezidentovi, ktorého nepochopiteľne napadol, čím poškodil aj rozhodnutie pozitívne pre rodinu pána Franca,“ reagovala Kancelária prezidenta.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: youtube, fb, prezident.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mistrík vníma podporu v prezidentských voľbách ako signál, že svojimi postojmi vie ľudí spájať

Prezidentský kandidát Robert Mistrík uviedol, že reprezentuje široké názorové a politické spektrum. BRATISLAVA 22. februára (WebNoviny.sk) – Podporu od rôznych politických subjektov vníma Robert Mistrík ako signál, že svojimi postojmi a hodnotami vie ľudí spájať. „Podporujú ma strany Sloboda a Solidarita, SPOLU, Strana maďarskej komunity a spolu s inými kandidátmi aj Obyčajní ľudia a nezávislé

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *