utorok , 18 december 2018
Home / Bulvárne / SUDCA o PREZIDENTovi: Nech ODSTÚPi a ide žiť do IZRAELA alebo USA

SUDCA o PREZIDENTovi: Nech ODSTÚPi a ide žiť do IZRAELA alebo USA

Popradský súd dnes rozhodol v neprospech prezidenta Andreja Kiska, ktorý tak prehral dlhoročný spor o pozemky v katastri obce Veľký Slavkov. Píšeme o tom TU

Mimoriadne šokujúco však vyznievajú slová sudcu Radačovského, ktorý po pojednávaní nepriamo pred médiami vyzval Kisku, aby vzhľadom na zistenia v kauze odstúpil z funkcie prezidenta republiky a prestal byť politicky činný.

„Keby ja som bol prezidentom republiky a sudca, ktorýkoľvek iný, by zistil všetky skutočnosti a súvislosti tak ako ja, vzdám sa funkcie prezidenta republiky, nebudem sa uchádzať o žiadnu inú politickú funkciu, odídem do štátu, kde sa cítim dobre, napríklad do Spojených štátov amerických alebo Izraela a pozor, tým nechcem tvrdiť, že si vysoko nevážim americký alebo židovský národ, ale takto by som konal ja,“ vyhlásil sudca Okresného súdu v Poprade Miroslav Radačovský po pojednávaní.

Prezident Andrej Kiska sa voči sudcovmu vyjadreniu ohradil. Prezidnet Kiska v minulosti žil v USA a niekoľkokrát navšívil už v pozícii prezidenta republiky Spojené štáty americké ako aj štát Izrael.

„Rozhodnutie súdu prezident rešpektuje, ale slová sudcu o tom, že by sa mal vysťahovať zo Slovenska, ho prekvapili. Preto rozmýšľa, ako bude ďalej postupovať, vzhľadom na sudcovu zjavnú zaujatosť a nenávisť voči prezidentovi, ktorého nepochopiteľne napadol, čím poškodil aj rozhodnutie pozitívne pre rodinu pána Franca,“ reagovala Kancelária prezidenta.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: youtube, fb, prezident.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Foto: V obci Kriváň došlo k zrážke dvoch áut, na mieste zasahujú hasiči aj leteckí záchranári

Cesta je momentálne uzavretá.BRATISLAVA/DETVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Vážna nehoda sa stala v katastri obce Kriváň v okrese Detva. Ako informovali hasiči na svojej sociálnej sieti, čelne sa zrazili dve autá, zranené sú dve osoby. Na mieste zasahujú aj leteckí záchranári. Cesta je momentálne uzavretá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *