streda , 16 január 2019
Home / SVET / VOJENSKÝ KONFLIKT medzi Čínou a USA na OBZORE?

VOJENSKÝ KONFLIKT medzi Čínou a USA na OBZORE?

ČÍNA SA USILUJE O STABILITU V REGIÓNE JUHOČÍNSKEHO MORA, vyhlasujú najvyšší čínski predstavitelia ako reakciu na pohyby amerických lodí v juhočínskom mori.

Čínsky denník South China Morning Post upozornil v článku TU:Non-binding deals to avoid clashes in air and at sea offer some security, že v dôsledku americkej obchodnej vojny proti Číne je potrebné vynaložiť všetko úsilie na to, aby sa zabránilo nebezpečenstvu incidentov na mori alebo vo vzduchu. V tejto súvislosti pripomenul príhodu za začiatku tohto mesiaca, keď čínsky torpédoborec a a americká vojnová loď sa priblížili k sebe na nebezpečnú vzdialenosť 40 metrov v blízkosti dvoch umelých čínskych ostrovov v súostroví Spratly. Preto na nedávnom stretnutí ministrov obrany združenia ASEAN bol dohodnutý komunikačný protokol, aby sa predchádzal takýmto incidentom. Súčasťou úsilia o dosiahnutie regionálnej stability v Juhočínskom mori je aj spoločné námorné cvičenie, ktoré sa začalo v pondelok pri čínskom meste Guangdong Zhanjiang, na ktorom sa zúčastňujú lode krajín ASEAN a vojnového námorníctva Čínskej ľudovej republiky.

Ďakujeme Igorovi za TIP na zaujímavý článok.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: youtube, fb a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Na hotelový komplex v Nairobi zaútočili teroristi, z miesta utekajú ľudia a počuť streľbu

V hoteli zaznamenali mohutný výbuch a následne bolo niekoľko minút počuť streľbu. Z oblasti stúpa hustý čierny dym. aktualizované 15. januára 16:33 NAIROBI 15. januára (WebNoviny.sk) – Na hotel v kenskej metropole Nairobi v utorok zaútočili teroristi. Podľa polície v luxusnom komplexe v Nairobi, ktorého súčasťou je hotel DustiD2, ale aj kancelárie viacerých firiem, zaznamenali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *