Home / šport / Hokej / Zvolen v Tipsport lige neprehral už 10 zápasov, „vlci“ s debaklom a „barani“ zdolali Nitru

ZVOLEN 23. októbra (WebNoviny.sk) – V utorok boli v Tipsport lige na programe štyri zápasy 15. kola a až v troch z nich sa tešili z triumfu hostia.

Popradčania triumfovali na ľade Žiliny 7:3. Hostia sa do vedenia dostali v 3. min. zásluhou Radoslava Macíka, ktorý skóroval aj v 13. min už na 3:0. Domáci zareagovali gólom Jakuba Ručkaya v 14. min. po prihrávke Beránka.

V druhej tretine rovnako ako v prvej strelili hráči Popradu tri góly. Za domácich sa presadil z presilovej hry Juraj Milý. V 52. min znížil na 3:6 domáci útočník Martin Podešva, konečný výsledok však stanovil hosťujúci Marek Zagrapan.

Uram rozhodol o triumfe Liptákov

Hokejisti Liptovského Mikuláša prelomili osemzápasovú šnúru prehier triumfom 3:2 na ľade Detvy. Hostia zaostávali od 4. min, keď sa presadil Ladislav Ščurko.

HK Orange „20“ 13 0 0 0 0 0 13 18:62 0

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Liptáci museli doťahovať aj druhýkrát, na vyrovnávajúci zásah Patrika Oška v 26. min odpovedal v 36. min Maxim Yakuceňa, Oško však vzápätí opäť vyrovnal. Rozhodujúci gól strelil v záverečnom dejstve 44-ročný veterán Marek Uram. Detva sa z troch bodov neradovala tretíkrát po sebe.

Zvolen vyhral až po predĺžení

Zvolenčania dosiahli desiate víťazstvo v sérii. Hráči spod Pustého hradu sa síce dosť natrápili, ale napokon v utorňajšom stretnutí 15. kola Tipsport ligy zdolali posledný tím priebežnej klasifikácie Jegesmedvék Miškovec 2:1 po predĺžení.

Po vedúcom góle maďarského tímu z hokejky Rasmusa Kulmalu sa o vyrovnanie postaral v polovici zápasu Martin Andrisík. Duel dospel až do predĺženia, v ktorom o triumfe zvolenského lídra tabuľky rozhodol v presilovej hre Davis Jake Joseph Vandane.

Hokejisti Nitry nenašli na súpera z Banskej Bystrice recept ani v jedenástom dueli za sebou. Úradujúci majster zvíťazil pod Zoborom tesne 3:2.

Domáci síce v 24. min dokázali otočiť za 33 sekúnd nepriaznivý stav gólmi Judda Blackwatera a Dylana Richarda, ešte pred odchodom do kabín na druhú prestávku však vyrovnal Ján Sýkora. O tesnom triumfe Banskej Bystrice rozhodol v 53. min obranca Benjamin Marshall.

Tipsport liga 2018/2019 – 15. kolo

utorok

HKM Zvolen – DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 32. Andrisík (D. Růžička), 63. Vandane (Michal Chovan, Špirko) – 19. Kulmala (Vas, J. Milam)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Fridrich – Výleta, J. Tvrdoň, 1615 divákov

Zostavy:
Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Poyhonen, A. Drgoň, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík
Miškovec: Duschek – T. Slovák, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Rusk, Vojtkó – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Kulmala, Vas, Pance – R. Harrison, Loiseau, Somogyi – Vincze, Hajós, Ritó

HC 07 Detva – MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 4. Ščurko (Jakuceňa, Kuklev), 34. Jakuceňa (Ščurko) – 26. Oško (Kurali, M. Uram), 35. Oško (Heikkilä, M. Uram), 42. M. Uram (J. Sukeľ)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc st. – Gegáň, Stanzel, 330 divákov

Zostavy:
Detva: D. Riečický – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon, Hedera – Puliš, Jakuceňa, Ščurko – J. Žilka, Murček, Martin Ďaloga – Král, P. Valent, Tibenský – M. Surový, V. Fekiač, Šimon.
L. Mikuláš: Kislicyn – Mezovský, Nádašdi, P. Horváth, Fereta, R. Suchý, Kurali, M. Bača, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, A. Lištiak – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Piatka, Tamáši, Heikkilä – L. Žiak, Uhrík, Nechaj

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 3:7 (1:3, 1:3, 1:1)
Góly: 14. J. Ručkay (Beránek), 39. Milý (Kučný), 52. Podešva (Bagin, Bárta) – 3. Macík (Belluš), 6. D. Bondra (P. Svitana), 13. Macík (Belluš, Petran), 37. Erving (D. Bondra, Š. Fabian), 39. D. Brejčák (Macík), 40. Belluš (L. Paukovček), 60. Zagrapan (P. Koyš, Salija)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Babic, Baluška – Šefčík, Sipos, 512 divákov

Zostavy:
Žilina: M. Mikoláš (40. J. Lackovič) – Jankovič, Kučný, Žilin, Pastor, Matejka, Piegl, Bagin, Mendrej – Rudolf Huna, Podešva, Bárta – Milý, Síkela, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Dominik Rehák, F. Ondruš, Hrazdíra
Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, Š. Fabian – R. Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Belluš

HK Nitra – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 24. Blackwater (Marek Slovák, Rais), 24. D. Richard (S. Buček, Scheidl) – 16. Asselin (B. Marshall, Higgs), 38. J. Sýkora (K. Sloboda), 53. B. Marshall (Faille)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: Foltán 10 min za nešportové správanie – B. Miller 10 min za nešportové správanie, V. Mihálik 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: A. Nagy, M. Novák – Valo, Soltész, 2385 divákov

Zostavy:
Nitra: Foltán – McCormack, Mezei, K. Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Šiška, Rácz – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – S. Buček, D. Richard, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Pätoprstý – Fominych, Čaládi, L. Hrušík
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, V. Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Biro, M. Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, Buc, Róbert Varga

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Zvolen v Tipsport lige neprehral už 10 zápasov, „vlci“ s debaklom a „barani“ zdolali Nitru © SITA Všetky práva vyhradené.