Home / šport / Hokej / Košice vysoko zdolali Detvu, Trenčín oplatil prehru „baranom“ a Nitra otočila zápas Tipsport ligy

KOŠICE 19. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice triumfovali na domácom ľade nad HC 07 Detva vysoko 7:1 v piatkovom stretnutí 13. kola Tipsport ligy 2018/2019. Skóre stretnutia otvoril už po 128 sekundách hry „oceliar“ Dávid Šoltés a v rovnakej minúte navýšil vedenie domácich Roman Žitný.

Do konca tretiny sa v dvojici presiloviek presadil Košičan Petr Kafka, hostia však v 17. min odpovedali gólom Martina Ďalogu. Domáci sa opäť dostali do 4-gólového vedenia hneď na začiatku 2. tretiny, presadil Šoltés. Pred druhou sirénou v drese Košíc ešte skóroval Ladislav Nagy. Vysoké víťazstvo domácich v poslednej časti hry už len spečatil Evan Brophey.

Triumf Zvolena, Trenčín oplatil baranom prehru

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili na domácom ľade 3:1 nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš. Skóre stretnutia otvoril v 19. min hosťujúci Richard Huna. Domácim sa v druhej tretine podaril obrat, keď sa do streleckej listiny zapísali postupne Davis Vandane, Michael Vandas a Milan Kytnár. V poslednej tretine už gól nepadol. Líder súťaže zo Zvolena si pripísal na svoje konto ôsme víťazstvo za sebou. Liptáci nepoznali chuť víťazstva už v siedmych zápasoch.

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v repríze minuloročného finále play-off na domácom ľade 2:0 nad hráčmi HC ’05 iClinic Banská Bystrica. Skóre stretnutia otvoril v 34. min Branko Radivojevič a víťazstvo domácich spečatil v poslednej minúte stretnutia gólom do prázdnej bránky Peter Sojčík. Trenčania „baranom“ oplatili prehru 1:2 z druhého kola prebiehajúceho ročníka a zvíťazili už v treťom zápase v rade.

Nitra otočila skóre

Hokejisti HK Nitra triumfovali 5:3 nad hosťujúcimi hráčmi MHC Mikron Nové Zámky v piatkovom stretnutí 13. kola Tipsport ligy 2018/2019. Domáci viedli po prvej tretine 2:1. Hosťom sa v druhej časti hry podarilo otočiť skóre, no Nitra ešte do prestávky stihla vyrovnať na 3:3.

Víťazný gól stretnutia zaznamenal v poslednej časti hry domáci obranca Graeme McCormack. Nitrania znížili stratu na Nové Zámky v tabuľke na štyri body. Hostia neuspeli v druhom stretnutí za sebou. Naopak, domáci ťahajú šnúru troch víťazstiev.

Tipsport liga 2018/2019 – 13. kolo

výsledky piatkových zápasov

HC Košice – HC 07 Detva 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Šoltés (Dudáš, Spilar), 3. R. Žitný (Krajňák, Koch), 7. Kafka (Netík, Pulli), 15. Kafka (Pulli, Netík), 22. Šoltés (Brophey, L. Nagy), 37. L. Nagy (Brophey, Marcel Haščák), 45. Brophey (Marcel Haščák, L. Nagy) – 17. Martin Ďaloga (M. Surový)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Nikolič (Rak.) – Gegáň, Frimmel, 3137 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Koch, Pretnar, Čížek, Pulli, Dudáš, Šedivý, T. Klíma, Lenďák – L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – R. Žitný, Krajňák, Hričina
Detva: R. Petrík (3. Riečický) – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Sládok, F. Fekiač, M. Šimon, Hedera – Puliš, Murček, Ščurko – J. Žilka, Magogin, Jakuceňa – M. Surový, Z. Král, Martin Ďaloga – Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Góly: 27. Vandane (M. Halama, Michal Chovan), 39. Vandas (Handlovský, Vandane), 40. Kytnár (Lušňák) – 19. Richard Huna (Nádašdi)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Ulrych (Zvolen) na 10 min za hrubosť a Korím (Liptovský Mikuláš) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Nagy – Synek, Kis-Király, 1485 divákov

Zostavy:
Zvolen: T. Tomek – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Halama, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík
L. Mikuláš: Hollý – Matej Bača, Nádašdi, Mezovský, Korím, Fereta, Kurali, Gregor, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, A. Lištiak – J. Sukeľ, Oško, M. Uram – Vybiral, Tamáši, Heikkilä – L. Žiak, Uhrík, Nechaj

HK Dukla Trenčín – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Gól: 34. Radivojevič (Luža, Sádecký), 60. Sojčík
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Šefčík, Výleta, 3962 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – Luža, Rýgl, Holenda, L. Kovář, Frühauf, L. Bohunický, Marek Hudec, T. Bokroš – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Chromiak – O. Mikula, Bližňák, T. Varga – J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec
Banská Bystrica: S. Williams – B. Marshall, B. Miller, Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, Kupec, Košecký – Asselin, Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, T. Török – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, Buc, Róbert Varga

HK Nitra – MHC Mikron Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly: 4. Bortňák (Kerbashian), 15. Marek Slovák (Lantoši), 36. Lantoši, 55. McCormack (Marek Slovák), 60. B. Rapáč (Scheidl, Bortňák) – 12. H. Ručkay (J. Jurík), 24. Jakúbek (Fábry), 28. Nejezchleb (Juraško)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše tím Nitry 25 min za napádanie rozhodcov a M. Novák (Nové Zámky) 25 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Kincses – Jobbágy, Árkovics, 2929 divákov

Zostavy:
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Pätoprstý, Rácz – Blackwater, Marek Slovák, Lantoši – Scheidl, D. Richard, S. Buček – Kerbashian, Bortňák, B. Rapáč – Fominych, Čaládi, L. Hrušík
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Juraško, Henderson, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Kudla, Hatala – Pospíšil, R. Hruška, Štrauch – H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík – Nejezchleb, T. Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Bajtek

Viac k témam: HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HKm Zvolen, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Košice vysoko zdolali Detvu, Trenčín oplatil prehru „baranom“ a Nitra otočila zápas Tipsport ligy © SITA Všetky práva vyhradené.