nedeľa , 17 február 2019
Home / šport / Ostatné športy / Kajakárka Pecsuková vybojovala pre Slovensko striebro na OHM v Buenos Aires

Kajakárka Pecsuková vybojovala pre Slovensko striebro na OHM v Buenos Aires

BUENOS AIRES 12. októbra (WebNoviny.sk) – Slovensko má prvú medailu na III. olympijských hrách mládeže 2018 v argentínskom Buenos Aires. Strieborný kov vybojovala Katarína Pecsuková v kajakárskom šprinte. Reprezentantka SR nestačila vo finálovom súboji na maďarskú favoritku Eszter Rendessyovú.

V šprinte sa predstavila aj Emanuela Luknárová, ktorá sa na súťaži potrebovala zúčastniť, aby mohla štartovať v slalome. „Pre mňa je dôležitý slalom, ktorý bude v pondelok a v utorok. Aby som mohla v pondelok vyštartovať, musela som aj dneš štartovať a dôjsť do cieľa. Zajtra v kanoe platí to isté čo pre dnes, stačí vyštartovať,“ povedala pre spravodajstvo Slovenského olympijského výboru (SOV) Luknárová.

„Som spokojný. Hlavné je, že došla obe jazdy. Teraz bolo dôležitejšie aby nepostúpila, aby si mohla oddýchnuť do ďalších bojov,“ dodal tréner Patrik Gajarský.

Plavkyňa Miroslava Záborská obsadila na 200 m prsia 19. miesto spomedzi 36 pretekárok. V rozplavbe sa prezentovala časom 2:34,32 min.

Viac k témam: Emanuela Luknárová, Katarína Pecsuková, Miroslava Záborská, OH mládeže 2018, Patrik Gajarský
Zdroj: Webnoviny.sk – Kajakárka Pecsuková vybojovala pre Slovensko striebro na OHM v Buenos Aires © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vlhová skompletizovala medailovú zbierku a Shiffrinovej došiel kyslík, píšu média o slalome v Aare

Ohlasy svetových médií na víťazstvo Petry Vlhovej v pretekoch obrovského slalomu v rámci majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare. AARE 16. februára (WebNoviny.sk) – Ohlasy svetových médií na výsledky slalomu žien v rámci majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare: ORF (Rak.): „Zlatá séria Shiffrinovej pokračuje, Liensbergerovej smola bolí. Bronz brala Vlhová,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *