streda , 12 december 2018
Home / SVET / Severin sa priznal k útoku na novinárku Marinovovú. Poprel však, že by ju znásilnil a okradol

Severin sa priznal k útoku na novinárku Marinovovú. Poprel však, že by ju znásilnil a okradol

BERLÍN 12. októbra (WebNoviny.sk) – Muž, ktorého v Nemecku zadržali v súvislosti s brutálnou vraždou bulharskej investigatívnej novinárky Viktorije Marinovovej, sa priznal k útoku na ňu, poprel však, že by ju znásilnil a okradol.

Nemal ju v úmysle zabiť

Prokuratúra v meste Celle v piatok oznámila, že podozrivý Bulhar, 21-ročný Severin Krasimirov, vypovedal, že nemal v úmysle reportérku zabiť.

Muž priznal, že bol pod vplyvom alkoholu a drog, keď sa začal v parku hádať so ženou, ktorú nepoznal. Následne ju udrel do tváre a sotil do kríkov.

Písala o podvodoch pri eurofondoch

Podozrivý však „poprel úmysel zabiť“, informovala prokuratúra. Ako tiež uviedla, Krasimirova, ktorého zatkli v utorok na základe európskeho zatykača, vydajú do Bulharska v priebehu nasledujúcich desiatich dní.

Tridsaťročnú Marinovovú v sobotu surovo zbili, znásilnili a zavraždili v bulharskom meste Ruse, jej telo našli ležať v parku pri Dunaji.

Novinárka sa venovala predovšetkým podvodom pri využívaní eurofondov v Bulharsku. V súvislosti s vraždou zadržali jedného podozrivého aj v utorok ráno, večer ho však opäť prepustili.

Viac k témam: Viktorija Marinovová, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Severin sa priznal k útoku na novinárku Marinovovú. Poprel však, že by ju znásilnil a okradol © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vojna v Jemene si už vyžiadala viac ako 60-tisíc obetí z radov bojovníkov aj civilistov

Viac než 3 000 ich zomrelo len v novembri, ktorý sa tak stal najkrvavejším mesiacom od začiatku zbierania dát touto skupinou. KÁHIRA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Vojna v Jemene si od roku 2016 vyžiadala už viac než 60-tisíc obetí. Podľa medzinárodnej skupiny ACLED počas prvých 11 mesiacov roku 2018 zomrelo viac než 28-tisíc ľudí, čo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *