streda , 12 december 2018
Home / SVET / Po zosuvoch pôdy v Kolumbii zahynulo vyše desať ľudí, zavalených ostalo niekoľko domov

Po zosuvoch pôdy v Kolumbii zahynulo vyše desať ľudí, zavalených ostalo niekoľko domov

BOGOTA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Najmenej dvanásť ľudí zahynulo v noci zo stredy na štvrtok v Kolumbii po tom, čo ich obydlia zasiahol zosuv pôdy. Medzi obeťami sú aj štyri deti.

K tragédii došlo o druhej v noci miestneho času (09:00 SELČ) v meste Marquetalia na severe Kolumbie a obyvateľov domov v časti mesta, ktoré sa nachádza na úpätí hôr, zastihlo v spánku. Podľa zasahujúcich záchranárov zosunutá pôda zavalila sedem domov a postihla 16 rodín. Záchranárom sa podarilo z postihnutej oblasti previezť do bezpečia 53 ľudí.

Viac k témam: zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Po zosuvoch pôdy v Kolumbii zahynulo vyše desať ľudí, zavalených ostalo niekoľko domov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vojna v Jemene si už vyžiadala viac ako 60-tisíc obetí z radov bojovníkov aj civilistov

Viac než 3 000 ich zomrelo len v novembri, ktorý sa tak stal najkrvavejším mesiacom od začiatku zbierania dát touto skupinou. KÁHIRA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Vojna v Jemene si od roku 2016 vyžiadala už viac než 60-tisíc obetí. Podľa medzinárodnej skupiny ACLED počas prvých 11 mesiacov roku 2018 zomrelo viac než 28-tisíc ľudí, čo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *