streda , 12 december 2018
Home / šport / Ostatné športy / Czaková sa zrejme posunie na piate miesto na ME v Berlíne, strieborná Cvilijová údajne dopovala

Czaková sa zrejme posunie na piate miesto na ME v Berlíne, strieborná Cvilijová údajne dopovala

MONTE CARLO 11. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenská chodkyňa Mária Katerinka Czaková sa s najväčšou pravdepodobnosťou posunie v poradí premiérových pretekov na 50 km na augustových ME v Berlíne zo 6. na 5. miesto. Informoval o tom oficiálny facebook Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Pozitívny antidopingový test

Strieborná medailistka z berlínskeho šampionátu, ukrajinská chodkyňa Alina Cvilijová (Halčenková), má totiž dočasne pozastavenú činnosť pre pozitívny antidopingový test na trimetazidín – antianginózne liečivo, ktoré sa na Slovensku používa na dlhodobú liečbu ischemickej choroby srdca a prevenciu anginóznych záchvatov.

O dištanci pre 24-ročnú vicemajsterku Európy na 50 km z Berlína 2018 informoval špecializovaný portugalský chodecký blog omarchador.blogspot.com, ktorý sa odvoláva na správu z Jednotky atletickej integrity (AIU) z 10. októbra 2018.

Posuny na priečke

Po prípadnej diskvalifikácii Cvilijovej sa na druhú priečku za majsterku Európy Ines Henriquesovú z Portugalska (4:09:21) posunie Španielka Júlia Takacsová (4:15:22) a bronz pripadne Ukrajinke Judkinovej (4:20:46). Pred Cazkovou (4:24:59) bude ešte ďalšia ukrajinská chodkyňa Vitovšiková (4:23:15).

Cvilijová išla na ME svoju druhú päťdesiatku v živote, časom 4:12:44 h výrazne zlepšila svoj osobný rekord z májových MS tímov v čínskom Tchaj-cchangu (4:28:49) a utvorila aj ukrajinský rekord 4:12:44 h.

Viac k témam: Alina Cvilijová, majstrovstvá Európy 2018, Mária Czaková, Slovenský atletický zväz
Zdroj: Webnoviny.sk – Czaková sa zrejme posunie na piate miesto na ME v Berlíne, strieborná Cvilijová údajne dopovala © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Američan so slovenskými koreňmi si užíva metropolu Katalánska, patrí medzi opory FC Barcelona Lassa

Kyle Kuric  sa v tíme FC Barcelona Lassa už udomácnil a patrí medzi najvýraznejšie opory klubu. BARCELONA 11. decembra (WebNoviny.sk) – Po hádzanárovi Martinovi Straňovskom je basketbalista Kyle Kuric ďalším Slovákom, ktorý pôsobí v slávnej španielskej organizácii FC Barcelona. Straňovský hral za Kataláncov v rokoch 2012 až 2014, po štvorročnej pauze bez slovenského zastúpenia je

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *