štvrtok , 20 jún 2019
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Automobilka BMW chce získať majoritný podiel v čínskom podniku a investovať do elektromobilov

Automobilka BMW chce získať majoritný podiel v čínskom podniku a investovať do elektromobilov

MNÍCHOV 11. októbra (WebNoviny.sk) – Nemecký výrobca áut BMW informoval, že chce získať majoritný podiel v čínskom spoločnom podniku a investovať do výroby v krajine, keďže sa chystá vyhovieť rastúcemu dopytu po elektrických autách.

Automobilka vo štvrtok uviedla, že vynaloží 3,6 mld. eur na to, aby zvýšila svoj podiel v spoločnom podniku BMW Brilliance Automotive Ltd. na 75 percent z terajších 50 percent.

Transakciu musia schváliť regulačné úrady a akcionári firmy Brilliance China Automotive Holdings Ltd., ktorá je čínskym partnerom BMW v spoločnom podniku.

Automobilka BMW zároveň uviedla, že investuje 3 mld. eur do nových a existujúcich závodov v čínskom meste Šen-jang, čím zvýši tamojšiu výrobnú kapacitu od roku 2020 na 650 tis. vozidiel ročne. Nový závod bude schopný produkovať úplne elektrické, čiastočne elektrické a konvenčné automobily na tej istej výrobnej linke.

Viac k témam: BMW, elektromobily
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka BMW chce získať majoritný podiel v čínskom podniku a investovať do elektromobilov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ford plánuje zatvoriť závod v Bridgende, v ktorom pracujú stovky ľudí

Predstaviteľ odborového zväzu GMB Jeff Beck správu označil za úder pre waleskú ekonomiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *