streda , 17 október 2018
Home / EKONOMIKA / Banka HSBC musí zaplatiť stámilióny dolárov za zavádzanie investorov

Banka HSBC musí zaplatiť stámilióny dolárov za zavádzanie investorov

LONDÝN 10. októbra (WebNoviny.sk) – Britská banka HSBC dosiahla dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti o urovnaní obvinení v súvislosti s predajom cenných papierov založených na hypotékach pred vypuknutím finančnej krízy. HSBC v rámci urovnania zaplatí 765 mil. USD.

Dohoda rieši obžalobu zo strany USA, že banka zavádzala investorov v otázke kvality týchto cenných papierov. Informuje o tom britský portál bbc.com.

Emisie cenných papierov v rokoch 2005 až 2007 viedli k vysokým stratám investorov, uviedla americká prokuratúra.

HSBC však v súlade s bežnou praxou pri takýchto urovnaniach tieto tvrdenia nepriznala ani nepoprela. Vo vyhlásení banka uviedla, že odvtedy posilnila svoju vnútornú kontrolu a je „rada„, že prešetrovanie sa vyriešilo.

(1 EUR = 1,1435 USD)

Viac k témam: Banka HSBC, cenné papiere, dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Banka HSBC musí zaplatiť stámilióny dolárov za zavádzanie investorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Reťazce zneužívajú svoje dominantné postavenie, reaguje Matečná na návrh mimoriadneho odvodu

Mimoriadny odvod vo výške 2,5 % by mal priniesť do štátneho rozpočtu približne 120 miliónov eur. BRATISLAVA 16. októbra (WebNoviny.sk) – Mimoriadny odvod pre obchodné reťazce má za cieľ zmeniť nerovnomerné prerozdelenie zisku, na ktorom v súčasnosti najviac profitujú obchodníci. Všetky financie (približne 120 miliónov eur), ktoré štát získa, poputujú naspäť do poľnohospodárskeho sektora, najmä

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *