nedeľa , 17 február 2019
Home / EKONOMIKA / Banka HSBC musí zaplatiť stámilióny dolárov za zavádzanie investorov

Banka HSBC musí zaplatiť stámilióny dolárov za zavádzanie investorov

LONDÝN 10. októbra (WebNoviny.sk) – Britská banka HSBC dosiahla dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti o urovnaní obvinení v súvislosti s predajom cenných papierov založených na hypotékach pred vypuknutím finančnej krízy. HSBC v rámci urovnania zaplatí 765 mil. USD.

Dohoda rieši obžalobu zo strany USA, že banka zavádzala investorov v otázke kvality týchto cenných papierov. Informuje o tom britský portál bbc.com.

Emisie cenných papierov v rokoch 2005 až 2007 viedli k vysokým stratám investorov, uviedla americká prokuratúra.

HSBC však v súlade s bežnou praxou pri takýchto urovnaniach tieto tvrdenia nepriznala ani nepoprela. Vo vyhlásení banka uviedla, že odvtedy posilnila svoju vnútornú kontrolu a je „rada„, že prešetrovanie sa vyriešilo.

(1 EUR = 1,1435 USD)

Viac k témam: Banka HSBC, cenné papiere, dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Banka HSBC musí zaplatiť stámilióny dolárov za zavádzanie investorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Finančná správa chce zlepšiť výber daní, pripojenie pokladníc bude pre nových používateľov povinné

Zmena by sa mala dotknúť podľa údajov Finančnej správy zhruba 230-tisíc registračných pokladníc, z toto pri 90-tisíc z nich bude postačovať aktualizácia softvéru. BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Elektronické registračné pokladnice (eKasa) s online pripojením do systému Finančnej správy budú povinné pre nových používateľov od 1. apríla a pre všetkých ostatných od 1. júla tohto roka. Eliminovanie podvodov Ako

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *