streda , 17 október 2018
Home / EKONOMIKA / Zdravotníctvo / Do slovenských nemocníc pribudnú desiatky RTG prístrojov aj nové infúzne pumpy

Do slovenských nemocníc pribudnú desiatky RTG prístrojov aj nové infúzne pumpy

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Do slovenských nemocníc pribudne 136 nových RTG prístrojov. Celková hodnota zákazky bude 20,6 mil. eur bez DPH. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva vo svojej tlačovej správe. V pondelok vyhlásilo verejné obstarávanie.

Pilotný projekt nákupu RTG

Pilotný projekt nákupu RTG prístrojov už spustili v Univerzitnej nemocnici Bratislava, doteraz tam dodali 24 nových zariadení.

Postupne obnovujeme prístrojovú techniku v nemocniciach, pacienti si zaslúžia byť diagnostikovaní a liečení na kvalitných prístrojoch. Som rada, že prvé nové RTG prístroje majú k dispozícii už v tomto koncovom zdravotníckom zariadení, kde sa liečia aj tie najvážnejšie prípady. Pomáha to ku kvalitnejšej a rýchlejšej diagnostike,“ uviedla ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Nové infúzne pumpy

Ďalších 136 prístrojov pribudne aj v iných slovenských nemocniciach. Verejné obstarávanie, v ktorom ich nakúpia, bude mať dve kolá. Vďaka elektronickej aukcii ministerstvo očakáva výraznú úsporu.

Ministerstvo vyhlásilo verejné obstarávanie aj na nové infúzne pumpy. „Využívané budú následne napríklad na operačných sálach, neonatologických a iných oddeleniach. Celkovo dodajú do nemocníc 2 300 nových infúznych púmp, dokovacích staníc a potrebného príslušenstva,“ uzavrel generálny riaditeľ Inštitútu zdravotnej politiky MZ SR Martin Smatana.

Obstaraná technika bude mať aj 5-ročný servis, aby sa zabezpečil efektívny nákup počas očakávanej životnosti prístrojov.

Viac k témam: Andrea Kalavská, minister zdravotníctva, Ministerstvo zdravotníctva SR, RTG, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Do slovenských nemocníc pribudnú desiatky RTG prístrojov aj nové infúzne pumpy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zbrane majú prednosť pred zdravotníctvom, pacienti kritizujú Kažimírov návrh štátneho rozpočtu

Dobré časy v ekonomike sa podľa Asociácie na ochranu práv pacientov neodrazili v navrhovanom raste výdavkov na zdravotníctvo. BRATISLAVA 10. októbra (WebNoviny.sk) – Asociácia na ochranu práv pacientov SR (AOPP) vyzýva vládu, aby prehodnotila návrh rozpočtu a využila dobré časy na roky sľubované zvýšenie kvality zdravotnej starostlivosti. Ak vláda schváli návrh rozpočtu v takomto znení,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *