sobota , 23 február 2019
Home / POLITIKA / KISka prekonal v dôveryHODNOSTi PUTINa. Čo je za tým?

KISka prekonal v dôveryHODNOSTi PUTINa. Čo je za tým?

„Porovnanie dôveryhodnosti občanov v politikov ukazuje nálady v krajine,“ tvrdí  analytik. V Rusku prezidentovi Putinovi prudko klesla jeho obľúbenosť. Dokonca až tak, že dôveryhodnosť prezidenta Kisku medzi Slovákmi je väčšia ako prezidenta Putina medzi Rusmi.

Putinovi dôveruje o 20 percent menej Rusov ako pred rokom, ukázal prieskum Levada. Popularita ruského prezidenta totiž klesla z 59 % na 39 %.

Slovenskému prezidentovi Kiskovi dôveruje podľa posledného prieskumu agentúry FOCUS až 41,3 % obyvateľov.

Čo je príčinou poklesu dôvery Rusov v Putina?

Názory na to sa rôznia  ale podľa denníka Vedomosti existuje priama príčina medzi poklesom prezidentovej dôvery medzi Rusmi a Putinovou podporou dôchodkovej reformy, ktorá predpokladá postupné zvyšovanie odchodu do dôchodku o päť rokov – na 65 rokov pre mužov a 60 rokov pre ženy.

Ján Blaško

Zdroj a foto: focus-research.sk, levada.ru a web

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Televízie môžu začať vysielať politickú reklamu, kandidáti na prezidenta majú určené pravidlá

Politickú reklamu musí podľa zákona povinne vysielať iba verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska. BRATISLAVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Politická reklama k marcovým voľbám prezidenta sa začína vysielať v sobotu. Doplní tak volebnú kampaň, ktorá sa začala už 10. januára. Podľa zákona o volebnej kampani sa volebná kampaň začína dňom uverejnenia rozhodnutia o vyhlásení volieb v

Jeden komentár

  1. Na stranke Levady ktorá prieskum riešila sa píše:

    АНО “Левада-Центр” принудительно внесена Минюстом в реестр некоммерческих организаций, выполняющих функции иностранного агента

    Teda zahraničný agent… Koho chleba ješ toho pieseň spievaš…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *