sobota , 24 august 2019
Home / SVET / Favoritom prezidentských volieb v Brazílii je Jair Bolsonaro, v prieskumoch má veľkú podporu

Favoritom prezidentských volieb v Brazílii je Jair Bolsonaro, v prieskumoch má veľkú podporu

SAO PAULO 7. októbra (WebNoviny.sk) — Favoritom nedeľných prezidentských volieb v Brazílii je krajne pravicový kandidát Jair Bolsonaro, ktorý sľubuje boj proti rozsiahlej kriminalite a zníženie rekordného počtu vrážd v krajine. V predvečer volieb avizoval, že jeho vláda by previnilcov tvrdo trestala.

Predvolebné prieskumy pripisujú Bolsonarovi približne 38-percentnú podporu. Poslednú časť kampane Bolsonaro zmeškal, pretože ho počas septembrového predvolebného zhromaždenia bodli do brucha, pričom utrpel vážne zranenia.

Na najpolarizujúcejších voľbách za posledné roky je oprávnených zúčastniť sa takmer 150 miliónov Brazílčanov. Pokiaľ žiadny prezidentský kandidát nezíska viac ako 50 percent platných hlasov, bude nasledovať o tri týždne druhé kolo.

Ľudia budú vo voľbách vyberať tiež štátnych guvernérov, ako aj dve tretiny senátorov a všetkých poslancov dolnej komory parlamentu.

Viac k témam: Jair Bolsonaro, prezidentské voľby v Brazílii
Zdroj: Webnoviny.sk – Favoritom prezidentských volieb v Brazílii je Jair Bolsonaro, v prieskumoch má veľkú podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Islamský štát zaútočil pri mešite neďaleko Bagdadu, útočník odpálil motorku s výbušninami

Irak v roku 2017 vyhlásil porážku IS, no militanti pokračujú v útokoch cez takzvané "spiace bunky", ktoré vyčíňajú najmä na severe krajiny. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *