streda , 17 október 2018
Home / KULTÚRA / Hudba / Zomrela operná diva Montserrat Caballé, známa aj duetom Barcelona s Freddiem Mercurym

Zomrela operná diva Montserrat Caballé, známa aj duetom Barcelona s Freddiem Mercurym

BARCELONA 6. októbra (WebNoviny.sk) – Vo veku 85 rokov zomrela v sobotu španielska operná diva Montserrat Caballé. Naposledy vydýchla v nemocnici v Barcelone, kde ju hospitalizovali od septembra.

Jej rodina požiadala nemocnicu, aby príčinu smrti nezverejnila. Podľa španielskych médií ju sužovali problémy so žlčníkom.

Montserrat Caballé účinkovala v širokej škále operných úloh, najmä v dielach od Rossiniho, Donizettiho a Verdiho.

Do povedomia širokej verejnosti sa dostala po tom, čo naspievala dueto „Barcelona“ s rockovým spevákom Freddiem Mercurym. Nahrávka sa stala hymnou pre letné olympijské hry v roku 1992 v Barcelone.

Viac k témam: Montserrat Caballé, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela operná diva Montserrat Caballé, známa aj duetom Barcelona s Freddiem Mercurym © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Speváčka Taylor Swift sa prestala vyhýbať politike, jej príspevok na Instagrame má státisíce lajkov

Taylor Swift bude voliť demokratov aj v nadchádzajúcich voľbách do Kongresu. Kritizovala aj rasizmus, ktorý je podľa nej v americkej spoločnosti veľmi rozšírený. BRATISLAVA 10. októbra (WebNoviny.sk) – Americká speváčka Taylor Swift patrila dlhé roky k umelcom, ktorí sa systematicky vyhýbajú vo verejných vyjadreniach politickým témam. S touto praxou však skoncovala a verejne podporila amerických

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *