sobota , 24 august 2019
Home / SLOVENSKO / Možné PROCESNÉ chyby, ÚNIK informácií. POLICAJnÝ prezident PRIZNÁVA

Možné PROCESNÉ chyby, ÚNIK informácií. POLICAJnÝ prezident PRIZNÁVA

Rozhovor policajného prezidenta pre portál aktuality.sk –Lučanský: Krajmer na mieste činu môže sťažiť dokazovanie vraždy Kuciaka (rozhovor) vo veci vyšetrovania vraždy novinára Kuciaka je mimoriadne interesantný a hlavne čiastočne odhaľuje myslenie vysoko postaveného policajta.
Ako povedal jeden anonymný tiper na sociálnej sieti „Boh ochraňuj Slovensko, ak takto rozmýšľa väčšina policajtov a robia takéto chyby. Procesné, taktické a iné“.
Za najzaujímavejšie otázky a odpovede považujeme pre čitateľov DENNÍKa POLITIKA tieto:

Ako si vysvetľuje tvrdenia Roberta Fica, že je talianska stopa vylúčená? Kde vlastne k takej informácii mohol prísť?

Na tlačovej konferencii na generálnej prokuratúre ste si možno všimli, že novinári, ktorí vedeli o príprave tejto akcie – podľa môjho názoru od právnych zástupcov poškodených – majú zo spisu veľa informácií online z vyšetrovania.

Slovensko v týchto dňoch žije náhlymi odhaleniami v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Obvinený Zoltán Adruskó údajne ukázal prstom na Mariána Kočnera. Existujú proti nemu aj ďalšie dôkazy?

Podrobnosti sú vecou vyšetrovacieho tímu a dozorujúcej prokuratúry. Takže to nebudem komentovať, aby som nezmaril postup, taktiku a spôsob objasňovania či dokumentovania tejto veci.

Môžem len potvrdiť to, čo bolo povedané. Možných vykonávateľov skutku sme mali už mesiac. Monitorovali sme ich, riešili sme ich zvyky a spôsoby. Snažili sme sa dostať aj k objednávateľovi.Museli sme však zohľadniť fakt, že niektorí právni zástupcovia, ktorí majú viacero informácií zo spisu, mali informácie aj o tom, že táto akcia je pripravovaná.

Tak sme museli pristúpiť k jej realizácii, aby nedošlo k jej zmareniu. Čo mi je veľmi ľúto, lebo sme mohli túto vec potiahnuť ešte dva mesiace a možno by sa podarilo preukázať aj to, kto je objednávateľ.

Teraz na to ideme prácnou cestou, kde budeme verifikovať výpovede. A takto sme si mohli vyskladať všetko. Boli by sme zadržali všetkých naraz, nemuseli sme to robiť takouto zdĺhavou a obtiažnou cestou, kde môže dôjsť k viacerým procesným pochybeniam, ktoré môžu mať napokon dosah na celý výsledok vyšetrovania.

To znamená, že pohyb Róberta Krajmera môže nejako sťažiť dokazovanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?

Ja si myslím, že áno. Peter Hraško (riaditeľ NAKA) ako nadriadený tam mohol byť, ale Krajmer tam podľa môjho uváženia nemal čo robiť.

Celý rozhovor s policajným prezidentom je TU

Ďakujeme anonymovi za informáciu z portálu aktuality.sk

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.skalebo formou SMS na 0950 857 893

spracred.

Zdroj info a foto ilustračné: FB a aktuality.sk a web

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia obvinila z obzvlášť závažnej vraždy muža v Hlohovci jeho mladú partnerku

Za skutok spáchaný na chránenej osobe hrozí trest na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *