štvrtok , 27 jún 2019
Home / EKONOMIKA / Taliansky minister financií ustúpil a zmenil plány ohľadom výdavkov

Taliansky minister financií ustúpil a zmenil plány ohľadom výdavkov

RÍM 3. októbra (WebNoviny.sk) – Taliansky minister financií a hospodárstva Giovanni Tria ustúpil v otázke výdavkových plánov. Minister v stredu v Ríme povedal, že rozpočtový deficit v pomere k hrubému domácemu produktu (HDP) sa po roku 2019 bude postupne znižovať.

Týmto vyjadrením tak potvrdil správu denníka Corriere della Sera, podľa ktorej schodok rozpočtu v rámci nového talianskeho plánu výdavkov má byť na úrovni 2,4 percenta HDP iba v budúcom roku.

Talianska vláda ešte v utorok zverejnila vyhlásenie, že jej predstavitelia pracujú na návrhu, ktorý „v priebehu troch rokov zrýchli znižovanie verejného dlhu v pomere k HDP„.

Zjavné zmiernenie postoja talianskej vlády poskytlo úľavu pre finančné trhy, keďže investorov znepokojilo, že plánovaný rast výdavkov v Taliansku poškodí snahu o redukciu verejného dlhu krajiny.

Minulý týždeň talianske populistické vládne strany ohlásili, že na budúci rok zvýšia výdavky, čo znamená, že rozpočtový deficit stúpne na úroveň 2,4 percenta HDP. Predtým talianska vláda hovorila, že deficit udrží na úrovni 1,6 percenta HDP.

Viac k témam: Giovanni Tria, HDP, rozpočtový deficit
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansky minister financií ustúpil a zmenil plány ohľadom výdavkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Michalovciach majú vzniknúť stovky pracovných miest, Pellegriniho vláda odklepla akčný plán

Vláda na svojom prvom rokovaní v Michalovciach schválila akčný plán rozvoja okresu, cieľom je zníženie nezamestnanosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *