pondelok , 18 jún 2018
Home / EKONOMIKA / PENTA skupuje Slovensku. Povstanú proti tomu vykorisťovaní a mládež?

PENTA skupuje Slovensku. Povstanú proti tomu vykorisťovaní a mládež?

PENTA teda skupuje všetko. Dokedy sa vykorisťovaní a mladí ľudia nechajú boháčmi a oligarchami vyciciavať? Posledné voľby ukázali, že boháčom už zvoní hrana. Nepotrevá už dlho, keď všetky majetky boháčov budú navrátené do rúk národa. S Božou pomocou sa to určite podarí. ZA BOHA, ZA NÁROD. Nič iné Vás nenapadne, ak si nižšie prečítame, čo všetko PENTA opäť kupuje. Ďalšiu banku, aby mohli vykorisťovať a na úrokoch sa priživovať na úkor národa ?

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR schválil koncentráciu, ktorá spočíva v získaní priamej výlučnej kontroly spoločnosti Penta Investments Limited nad bankou Sberbank Slovensko, a. s. Informovala o tom riaditeľka odboru ekonomiky a kancelárie PMÚ Zuzana Bónová.
„Účastníci koncentrácie sa horizontálne prekrývajú vo vzťahu k poskytovaniu viacerých druhov bankových služieb. Úrad zistil, že predmetná koncentrácia nevyvoláva súťažné obavy v prípade žiadnej z možných širších či užších definícií relevantných trhov“, uviedol PMÚ. Zmluvu o kúpe majoritného podielu 99,5 % akcií v spoločnosti Sberbank Slovensko, a. s. podpísala skupina Penta v decembri minulého roku.

PMÚ doplnil, že Penta Investments je súčasťou investičnej skupiny Penta, ktorá investuje do rôznych oblastí, pričom do skupiny Penta patria aj spoločnosti Prima banka Slovensko, a.s. a Privatbanka, a.s. Spomínané banky poskytujú bankové služby tak obyvateľstvu ako aj podnikateľskej klientele, pričom Prima banka Slovensko, a.s. má špecifickú prítomnosť v oblasti poskytovania bankových služieb samosprávam. Privatbanka, a.s. sa orientuje na oblasť privátneho bankovníctva.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Je aktívna aj na slovenskom bankovom trhu. Od roku 2007 je jediným akcionárom Privatbanky orientovanej na poskytovanie služieb privátneho bankovníctva a v roku 2011 sa stala väčšinovým vlastníkom Prima banky, vtedy ešte Dexia banky, ktorá sa zameriava najmä na retailových klientov a financovanie miest a obcí.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ľahká americká ropa zlacnela, znížila sa aj cena zlata a striebra

Svetové komoditné trhy – ropa, zlato NEW YORK 17. júna (WebNoviny.sk) – Ceny ropy v piatok oslabili. Dôvodom boli dohady, že ropné štáty by mohli rozhodnúť o zvýšení ťažby na budúcotýždňovom zasadaní Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC). Ľahká americká ropa si odpísala 1,83 USD a uzavrela na úrovni 65,06 USD za barel. Severomorská ropa Brent,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *