nedeľa , 16 jún 2019
Home / POLITIKA / VIEME PRVÍ: SMER podporí HARabína za PREZIDENTA, ak vymenuje FIca za predsedu Ústavného súdu

VIEME PRVÍ: SMER podporí HARabína za PREZIDENTA, ak vymenuje FIca za predsedu Ústavného súdu

Šachovanie okolo prezidenta vrcholí aj v Smere. Lajčák sa zaťal a kandidovať nechce. Pellegrini podobne. U ficovcov sa tak lámu ľady a vyformovali sa dve skupinky. Jedna skupinka, na čele s ministrom hospodárstva, košičanom Petrom Žigom vážne zvažuje prezidentskú podporu inému východňarovi. Že komu?

Minister Žiga dnes naznačil, že Smer napokon nemusí postaviť vlastného kandidáta. „Je viacero možností, o všetkých sa vedie diskusia a tá ešte nebola ukončená,“ referoval o rozhovoroch, pri ktorých sa má spomínať i podpora iného kandidáta. Či to môže byť aj niekto z kandidátov koaličných partnerov, Žiga nevylúčil, osobne však za reálnejšiu možnosť považuje buď postavenie vlastného nominanta Smeru, alebo podporu niektorého z občianskych kandidátov. Nič bližšie nepovedal.

Z vnútra Smeru od jedného z mimoriadne vplyvných členov skupinky Petre Žigu sa však DENNÍK POLITIKA dozvedel, že padol navonok prekvapujúci ale politicky mimoriadne prezieravý návrh.

„Podporíme Pištu Harabína za prezidenta, ak sľubi, že vymenuje Roba za predsedu Ústavného súdu“

Tento navonok nelogický návrh je politicky mimoriadne logický a absolútne pragmatický. Ako dodal náš zdroj „Fico sa s Harabínom nikdy úplne nerozišiel a konštaláciou Harabín prezident a Fico predseda ÚS by sa technokraticky politicky uzavreli veci ako potrebujeme a uspokojilo by sa tiež aj ego oboch aktérov.“

„Ak Pišta povie áno, grantujeme mu naších istých 20 %. Samozrejme neoficiálne. V druhom kole by tak zostal už iba Pišta a niekto z opozície. A v druhom kole to Harabín odpíska, má ťah na bránku a podporí ho aj SNS a kotleby“ dodal zdroj, ktorý z pochopiteľných dôvodov chce zostať v anonymite.

spracred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

HARABÍNov TVRDÝ odkaz prezidentke ČAPUTOVEJ. AKÝ? TO si musíte vyPOČUŤ

Neúspešný kandidát na slovenského prezidenta a sudca Najvyššieho súdu SR doktor Harabín sa nevzdáva ani …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *