nedeľa , 16 december 2018
Home / POLITIKA / VŠETCI PROTI KOTLEBOVI

VŠETCI PROTI KOTLEBOVI

Volebné zemetrasenie na Slovensku bolo okamžite ohodnotené ako údajná „prehra“ všetkých Slovákov. Nerobím si žarty, citujem denník SME a to z posledných dvoch dní.

Ak si človek spraví rekapituláciu volebných výsledkov za posledných 25 rokov, tak sa dopracuje k zaujímavému poznatku. Výnimkou boli prvé voľby v roku 1990. Tie celkom logicky vyhralo VPN, kde boli všetci tí, čo sa chceli presadiť v politike. Staré štruktúry, príslušníci ŠTB, nejakí kresťania, disidenti alebo aj údajní disidenti, zlodeji, komunistickí kádrováci – skrátka všetko.

Od roku 1992 však voľby vyhrávali len Mečiar a potom Fico. Občas sa stalo, že nedokázali zložiť vládu, voľby však vyhrali vždy. Niekedy len tesne ale väčšinou s presvedčivým náskokom.

Od vytvorenia funkcie prezidenta Slovenskej republiky sa v tejto pozícii vystriedali štyri osoby. Traja komunisti a jeden úžerník, ktorý sa nestal komunistom len preto, že jeho prihlášku neakceptovali.

Nikdy sa nestalo, aby médiá hodnotili volebné výsledky ako prehru všetkých. Mečiar predstavoval to najhoršie, čo existovalo. Jeho moc sa nevyhýbala nájomným vraždám, zneužívaniu všetkého, čo sa zneužiť mohlo (polícia, SIS, súdy, prokuratúra), jeho riaditeľ SIS priamo úkoloval mafiu 90-tych rokov a aj ju platil. Nikdy nikto nebol potrestaný. Mečiar dodnes griluje vo vile, ktorej hodnota je tak vysoká, že zo svojich príjmov by ju platil niekoľko sto rokov. Bývalý riaditeľ SIS po krátkych problémoch s políciou a súdmi si v kľude jazdí na koni a patrí medzi najbohatších Slovákov.

Fico, ako ďalší v rade vytvoril vrstvu multimilionárov, ktorí totálne rozkradli celé Slovensko. Na konci svojej vlády dal ľudu vlaky zadarmo a zároveň zlikvidoval tých, čo si za vlaky boli pripravení platiť. Krajinu odovzdal v dezolátnom stave, ale médiá tento stav označujú za hospodársky rast. Štát, ktorý má niečo viac ako 5 miliónov obyvateľov živí pol milióna neprispôsobivých jednotlivcov, z ktorých drvivá väčšina žije v dobe kamennej, nekontrolovateľne sa množí a nakoľko nemá ani tie inštinkty, ktoré sú samozrejmé u zvierat – je ich populácia geneticky zdeformovaná a trvale poškodená. To všetko platia tí, čo pracujú zo svojich daní.

Fico je dodnes premiérom a aj dnes vedie najsilnejší poslanecký klub v novom parlamente.

Prehru Slovenska údajne spôsobil Marián Kotleba. Po úspechu v župných voľbách sa jeho ĽSNS stala piatou najsilnejšou stranou v krajine.

Kotlebu nikto prakticky nepozná. Na internete kolujú jeho fotografie v uniforme Slovenskej pospolitosti spred desiatich rokov. Uniforma má údajne niečo pripomínať, no ja skutočne neviem, čo konkrétne, nakoľko uniformy sú vcelku jedna druhej dosť podobné. Napríklad slovenskí policajti chodia oblečení (až na farbu) veľmi podobne ako chodil Piťo a jeho zločinci z Lamača.

Kotleba je údajne fašista. Píšu to novinári a spomínajú politici, ktorí by sami nezvládli odpoveď na otázku „čo je to fašizmus“. Údajne je nesystémový. Zaujímavé. Kto je vlastne „systémový“? Asi bratislavský vekslák Kollár. Alebo možno oligofrenicky pôsobiaci Andrej Danko z SNS. Ťažko povedať. Znepokojené sú židovské obce v Európe. Nevadil im Mečiar. Vadí im Kotleba.

Aký teda je Marián Kotleba? Je to jednoduchý človek s charizmou. Má veľkú autoritu medzi svojimi ľuďmi. Odmieta kradnutie a plytvanie verejnými zdrojmi. Nechce luxus, nepotrebuje ho ani na život ani na prezentáciu. Má svoje hodnoty a tie nemieni opustiť ani keby sa mal znovu vrátiť do školy a učiť za 450 EUR mesačne. Myslí svoje sľuby vážne. Určite môže pôsobiť ako čudák, ale trvá na svojom a nebojí sa ani mediálnej, ani volebnej prehry. Nie je ekonóm a preto ani do ekonomických otázok nehovorí. Možno nedokázal, ako župan BBSK nič vybudovať, ale ani žiadne peniaze nerozhádzal a hlavne nerozkradol. Nedovolil to ani svojim spolupracovníkom.

Nikto mu nedovolil vystupovať v televíznych diskusných reláciách, pokiaľ nezískal vo voľbách 8 percent hlasov. Hlúpy a úplne neštrukturovaný Danko, čo nevie povedať jednu súvislú vetu, tam bol každý deň. Nikto Kotlebu nepozná, ale všetci sa zhodli, že je potrebné ho zlikvidovať. Mediálna likvidácia už začala.

Kotlebovi to nijakým spôsobom nevadí. Ľudí, ktorých oslovil to len motivuje. Ak neboli tieto voľby posledné, tak „štandardné strany“ čakajú ťažké časy.

Milan Búza

Politický komentátor

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

FICO vo videu: MEDIÁLNI TERORISTI, Denník N a SME chcú zničiť SMER

Kauza vraždy novinára Kuciaka sa viac a viac zamotáva. Dnes (13.12.2018) dokonca odhalil Denník N …

3 komentáre

 1. Velmi vystižny clanok 🙂
  Good joob

 2. Pán Búza – každý robí chyby a ani Danko zo SNS nespadol z neba učený. Dajme mu zopár mesiacov, aby narástli jeho verbálne schopnosti pred tv. kamerami resp. pred verejnosťou. Mnohým napr. imponuje ak si človek v politike dáva načas a dvakrát si premyslí čo povie.

  Inak je to z vašej strany naozaj neprofesionálne, keďže ste vraj komentátor, aby ste napísali citujem „Hlúpy a úplne neštrukturovaný Danko, čo nevie povedať jednu súvislú vetu, tam bol každý deň“.

  Potom nečakajte že vaši oponenti sa tiež neprimerane vyjadrujú o p. Kotlebovi resp. o iných politikoch.

  A neviem či by pán Kotleba takýmto slovníkom obhajoval svoju osobu.

  No a na záver p. Kotleba má obrovské a dobré nasadenie obhajovať veľa pozitívnych výziev, ktoré posunú Slovensko vpred v dobrom slovazmysle. Mnohí uznávame jeho zmysel pre dokonalejšie prerozdeľovanie verejných financií, ako aj úprimný boj s korupciou a boj s kosnatelím systémom v štátnej správe. Napriek tomu by mal vysielať on a jeho tím viac odkazov verejnosti a to pozitívnych a profesionálnych. Vy píšete, že dostáva málo priestoru v médiach, ale ani to málo nevie využiť v plnej miere a viac osloviť diváka resp. poslucháča. Ja mu želám, aby mnoho dobrých myšlienok sa presadilo. A jeho priaznivcom prajem, aby predovšetkým vedeli oceniť odkaz LSNS a to na prvom mieste a až potom obdivovali p. Kotlebu , ktorý o to aj tak nestojí.. ostávam s pozdravom .

  • Dobry den Matej, viem ze kazdy robi chyby a ja to tolerujem a nikdy by som sa neposmieval niekomu len preto, ze spravil chybu. Pan Danko je vsak iny pripad. Pozrite sa do historie (nedalekej) a pozrite sa aku stranu zastupuje pan Danko. Je to strana beznadejne skorumpovanych ludi co s narodnou myslienkou nemaju nic spolocne. Je len chybou pana Kotlebu ze toto nedokazal vyuzit a ziskat viac na ukor SNS. Danka sledujem uz dost dlho a pozname sa aj osobne (ako novinar sa musim poznat so vsetkymi predsedami stran). Viem ze on mi to bude mat za zle ale pisem to co vidim a citim.
   Inak dakujem citatelom za skvely ohlas a dufam, ze dalsie clanky, ktore prinesiem budu mat podobnu sledovanost.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *