Home / šport / Tenis / Lukáš Lacko sa na turnaji v Petrohrade potrápil s „lucky loserom“

Lukáš Lacko sa na turnaji v Petrohrade potrápil s „lucky loserom“

PETROHRAD 18. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Lukáš Lacko zvíťazil za 116 minút 6:2, 4:6, 7:5 nad Belgičanom Rubenom Bemelmansom v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 St. Petersburg Open v ruskom Petrohrade (dotácia 1 175 190 USD, tvrdý povrch v hale).

V rozhodujúcom treťom sete Lacko viedol 4:1, prehrával 4:5, ale napokon v dvanástom geme brejkol súpera, premenil druhý mečbal a doviedol duel do úspešného konca.

Martin Kližan v prvom sete prehrával 0:4, ale nakoniec vyhral zápas prvého kola v Petrohrade

Bemelmans ako lucky loser nahradil v singlovom „pavúku“ Marcosa Baghdatisa z Cypru, ktorý mal byť pôvodne súperom Lacka. Nenasadený piešťanský rodák si v osemfinálovom 2. kole zmeria sily s trojkou podujatia Marcom Cecchinatom z Talianska.

Petrohrad – dvojhra mužov – 1. kolo

Lukáš Lacko (SR) – Ruben Bemelmans (Belg.) 6:2, 4:6, 7:5 za 116 minút
* Bemelmans ako lucky loser z kvalifikácie nahradil v „pavúku“ Marcosa Baghdatisa z Cypru

Viac k témam: ATP World Tour 250, Lukáš Lacko, Ruben Bemelmans
Zdroj: Webnoviny.sk – Lukáš Lacko sa na turnaji v Petrohrade potrápil s „lucky loserom“ © SITA Všetky práva vyhradené.