Home / šport / Cyklistika / Okolo Slovenska pozná víťaza, v Galante triumfoval Jakobsen a Haring ovládol bodovaciu súťaž

GALANTA 16. septembra (WebNoviny.sk) – Favorizovaný Francúz Julian Alaphilippe z tímu Quick-Step Floors sa stal celkovým víťazom 62. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska (kat. UCI 2.1).

Alaphilippe dosiahol osemnáste víťazstvo profikariéry, dvanáste v tomto roku a po triumfe na podujatí Okolo Veľkej Británie spred týždňa opäť potvrdil skvelú formu pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v rakúskom Innsbrucku.

V druhej etape Okolo Slovenska bol najrýchlejší Selig, líder Alaphilippe obsadil piate miesto

Záverečná 4. etapa z Nitry do Galanty (157,2 km) mala podľa predpokladov šprintérsky záver, v ktorom zvíťazil Holanďan Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors) pred Talianom Matteom Pelucchim (Bora-Hansgrohe) a ďalším Francúzom Christophom Laportem (Cofidis Solutions Credits). O triumfe Jakobsena pred víťazom sobotnej etapy Pelucchim rozhodla až cieľová fotografia, resp. fotofiniš.

Aktualizované: Bora-Hansgrohe triumfoval v 3. etape Okolo Slovenska, lídrom bodovacej súťaže je Haring

Slovenských fanúšikov cyklistiky môže tešiť celkový triumf Martina Haringa (Dukla Banská Bystrica) v bodovacej súťaži. V klasifikácii vrchárov bol najsilnejší Talian Giulio Ciccone (Bardiani CSF), dres pre najlepšieho mladého cyklistu získal Nór Tobias Foss (UNO-X Norwegian Development) a honor pre najlepšieho slovenského jazdca si vybojoval Matúš Štoček (Reprezentácia Slovenska). Tímovú súťaž ovládol poľský CCC Sprandi Polkowice.

Viac k témam: Fabio Jakobsen, Julian Alaphilippe, Martin Haring, Okolo Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – Okolo Slovenska pozná víťaza, v Galante triumfoval Jakobsen a Haring ovládol bodovaciu súťaž © SITA Všetky práva vyhradené.