Home / šport / Cyklistika / V druhej etape Okolo Slovenska bol najrýchlejší Selig, líder Alaphilippe obsadil piate miesto

DUBNICA NAD VÁHOM 14. septembra (WebNoviny.sk) – Nemec Rüdiger Selig z tímu Bora-Hansgrohe sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska, ktorou bola horská previerka so štartom v Ružomberku a cieľom v Dubnici nad Váhom (191,7 km).

Druhý skončil v záverečnom šprinte na tartanovej dráhe futbalového štadióna v Dubnici Belgičan Yves Lampaert (Quick-Step Floors) a tretí fnišoval jeho tímový kolega Čech Zdeněk Štybar.

Alaphilippe vyhral náročnú prvú etapu Okolo Slovenska, zo Slovákov bol najlepší Juraj Sagan

Líder pretekov Francúz Julian Alaphilippe skončil piaty a podčiarkol záverečnú prevahu momentálne najlepšieho cyklistického tímu na úrovni World Tour Quick-Step Floors.

Vôbec najdlhšia etapa 62. ročníka najväčších cyklistických pretekov na Slovensku obsahovala 7 vrchárskych prémií (Donovaly, Šturec, Čremošné, Vyšehradné, Fačkovské sedlo, Čičmany, Homôlka) a 3 rýchlostné prémie (Čičmany, Nová Dubnica, Dubnica nad Váhom).

Viac k témam: Okolo Slovenska
Zdroj: Webnoviny.sk – V druhej etape Okolo Slovenska bol najrýchlejší Selig, líder Alaphilippe obsadil piate miesto © SITA Všetky práva vyhradené.