streda , 21 november 2018
Home / šport / Ostatné športy / Šprintér Ján Volko ukončil letnú atletickú sezónu 4. miestom na mítingu v Turecku

Šprintér Ján Volko ukončil letnú atletickú sezónu 4. miestom na mítingu v Turecku

ANTALYA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský šprintér Ján Volko sa s letnou atletickou sezónou rozlúčil v utorok na mítingu Gloria Cup v tureckej Antalyi.

Na dvojstovke skončil štvrtý (21,01) za majstrom sveta a Európy Ramilom Gulijevom z Turecka (20,55), štafetovým olympijským medailistom Kanaďanom Brendonom Rodneym (20,59) a niekdajším bronzovým medailistom z ME Serhijom Šmelykom z Ukrajiny (20,86).

Odporúčame:
Martin Kučera zabehol najlepší slovenský výkon histórie na 300 m prekážok

„Dnes to nedopadlo úplne najlepšie, s časom 21,01 nie som spokojný. Celá dvojstovka bola akási zvláštna. V zákrute som akoby ´plával´, aj keď nemám pocit, že som v nej bežal úplne zle,“ komentoval Volko utorkové preteky pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu www.atletika.sk. „V závere mi trochu došli sily, nevládal som doťahovať súperov. Aj tento beh je však pre mňa dobrá skúsenosť. Už sa teším na ďalšiu sezónu.“

Pre Volka bola antalyjská dvojstovka 41. individuálnou súťažou v letnej sezóne 2018, v ktorej zlepšil slovenské rekordy na 100 m (10,13 na mítingu P – T – S v Šamoríne ) i 200 m (20,24 na M-SR v Trnave).

Absolvoval v nej 26 stoviek, 13 behov na 100 m dvakrát štartoval na 50 yardov, kde na JBL v Košiciach utvoril historicky najlepší slovenský výkon 5,46 na tejto netradičnej trati. Súťažiť začal 19. mája v úvodnom kole českej extraligy v Prahe, sezónu skončil 11. septembra, bez ôsmich dní až po štyroch mesiacoch.

Viac k témam: Atletický míting P-T-S v Šamoríne, Ján Volko, majstrovstvá Slovenska v atletike, Ramil Gulijev
Zdroj: Webnoviny.sk – Šprintér Ján Volko ukončil letnú atletickú sezónu 4. miestom na mítingu v Turecku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prezident Slovenského zväzu biatlonu verí v kompromis, navrhol riešenie kauzy sestier Fialkových

Prezident Slovenského zväzu biatlonu Tomáš Fusko verí, že sa v otázke reprezentácie sestier Paulíny a Ivony Fialkových nájde rozumný kompromis. BANSKÁ BYSTRICA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Sestry Paulína a Ivona Fialkové dostali zákaz štartu na súťažiach v biatlone spojených s reprezentáciou Slovenskej republiky. Rozhodla o tom minulý týždeň disciplinárna komisia Slovenského zväzu biatlonu (DK SZB)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *