Home / šport / Futbal / Dvojgólový Messi prispel k výhre FC Barcelona, Celta Vigo s Lobotkom remizovala

Dvojgólový Messi prispel k výhre FC Barcelona, Celta Vigo s Lobotkom remizovala

MADRID 19. augusta (WebNoviny.sk) – Hráči úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona začali víťazne nový ročník najvyššej súťaže 2018/2019, v sobotňajšom domácom dueli 1. kola si poradili s Deportivom Alavés 3:0. V prvom polčase ešte Katalánci zahadzovali šance ako na bežiacom páse a hostia odolali, po zmene strán sa však už favorit presadili tromi gólmi.

Hamšíkov Neapol otočil zápas z 0:1 na 2:1, Juventus s Ronaldom vydrel víťazstvo 3:2

O dva presné zásahy sa postaral hviezdny Argentínčan Lionel Messi, keď v 64. min otvoril a v nadstavenom čase duelu aj spečatil skóre, v 83. min dostal loptu do siete Alavésu aj striedajúci Brazílčan Philippe Coutinho. Tridsaťjedenročný kapitán tímu Messi pred deviatimi rokmi strelil 5000. gól FC Barcelona v najvyššej španielskej súťaži, v sobotu sa juhoamerický klenot mužstva z Camp Nou postaral aj o uzavretie ďalšej tisícky.

Tím s dvoma slovenskými reprezentantmi Celta Vigo otvoril novú sezónu 2018/2019 v španielskej futbalovej La Lige domácou remízou 1:1 s Espanyolom Barcelona. Hostia po prvom polčase viedli, keď sa presadil Mario Hermoso, no po zmene strán si strelil v 52. min vlastný gól David López. Stanislav Lobotka odohral celé stretnutie, Róbert Mazáň do zápasu nenaskočil.

La Liga – 1. kolo

výsledky sobotňajších zápasov

Celta Vigo – Espanyol Barcelona 1:1 (0:1)
Góly: 52. David López (vlastný) – 45. Hermoso
Stanislav Lobotka odohral celý duel, Róbert Mazáň (obaja Vigo) sedel na lavičke náhradníkov

Villarreal – San Sebastián 1:2 (1:1)
Góly: 16. Gerard Moreno – 40. Willian José, 70. Juanmi

FC Barcelona – Alavés 3:0 (0:0)
Góly: 64. a 90.+ L. Messi, 83. P. Coutinho

Viac k témam: La Liga, Lionel Messi, Róbert Mazáň, Stanislav Lobotka
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojgólový Messi prispel k výhre FC Barcelona, Celta Vigo s Lobotkom remizovala © SITA Všetky práva vyhradené.