Home / šport / Futbal / Video: Liverpool deklasoval West Ham, Manchester City uspel v zápase s Arsenalom

LONDÝN 12. augusta (WebNoviny.sk) – Manchester City ako äradujúci majster anglickej futbalovej Premier League vstúpil do nového ligového ročníka víťazstvom na pôde Arsenalu Londýn 2:0.

Skóre stretnutia otvoril v 14. min technickou strelou z hranice šestnástky Raheem Sterling. V druhom polčase triumf hostí spečatil v 64. min Bernardo Silva. Španiel Unai Emery si pri ligovej premiére na lavičke Arsenalu pripísal hneď prvú prehru v pozícii trénera „kanonierov“.

V skoršom zápase štvrtý tím minulého ročníka a finalista Ligy majstrov FC Liverpool vstúpil do novej sezóny víťazstvom. V úvodnom ligovom zápase v nedeľu zdolal na vlastnom ihrisku West Ham United 4:0. Skóre stretnutia otvoril už v 19. min najlepší strelec uplynulého ročníka Mohamed Salah, vedenie domácich v nadstavenom čase prvého polčasu ešte stihol navýšiť Sadio Mané. Senegalský futbalista sa gólovo presadil aj v 53. min po nahrávke Roberta Firmina. Skóre uzavrel v 88. min striedajúci Daniel Sturridge.

Premier League 2018/2019

FC Liverpool – West Ham United 4:0 (2:0)
Góly: 19. Salah, 45.+ a 53. S. Mané, 88. Sturridge

Southampton – Burnley 0:0

Arsenal Londýn – Manchester City 0:2 (0:1)
Góly: 14. Sterling, 64. Bernardo Silva

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Liverpool deklasoval West Ham, Manchester City uspel v zápase s Arsenalom © SITA Všetky práva vyhradené.