Home / šport / MOTOR šport / Lorenzo ovládol MotoGP v Rakúsku, celkovo naďalej vedie Márquez

Lorenzo ovládol MotoGP v Rakúsku, celkovo naďalej vedie Márquez

SPIELBERG 12. augusta (WebNoviny.sk) – Španiel Jorge Lorenzo na Ducati sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Rakúska cestných motocyklov v kategórii MotoGP.

V celkovej klasifikácii sa posunul na 3. miesto. Jeho krajan a vedúci muž celkového poradia Marc Márquez na Honde skončil s odstupom 0,130 druhý. Tretí v najsilnejšej kubatúre skončil skončil v nedeľu Talian Andrea Dovizioso na Ducati a v priebežnom hodnotení klesol za Lorenza na štvrtú priečku.

Talian Dovizioso triumfoval na Veľkej cene Českej republiky, líder celkového poradia Márquez skončil tretí

Z dramatického súboja v Moto2 medzi Francescom Bagnaiom na Kalexe a Miguelom Oliveirom na KTM vzišiel ako víťaz taliansky jazdec a preskočil o tri body Portugalca aj v celkovom hodnotení. V kategórii Moto3 zvíťazil vedúci muž celkovej klasifikácie Talian Marco Bezzecchi. Nasledujúce preteky seriálu sa uskutočnia o dva týždne v britskom Silverstone.

Veľká cena Rakúska cestných motocyklov

Spielberg – nedeľa

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Ducati 39:40,688 min, 2. Marc Márquez (Šp.) Honda +0,130 s, 3. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati +1,656
Poradie MS (po 11 z 19 pretekov): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 201 bodov, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 142, 3. Jorge Lorenzo (Šp.) Ducati 130

Moto2: 1. Francesco Bagnaia (Tal.) Kalex 37:45,914 min, 2. Miguel Oliveira (Portug.) KTM +0,264 s, 3. Luca Marini (Tal.) Kalex +5,953
Poradie MS (po 11 z 19 pretekov): 1. Francesco Bagnaia (Tal.) Kalex 189 bodov, 2. Miguel Oliveira (Portug.) KTM 186, 3. Álex Márquez (ŠP.) Kalex 113

Moto3: 1. Marco Bezzecchi (Tal.) KTM 37:13,198 min, 2. Enea Bastianini (Tal.) Honda +0,473 s, 3. Jorge Martín (Šp.) Honda +0,544.
Poradie MS (po 11 z 19 pretekov): 1. Marco Bezzecchi (Tal.) KTM 158, 2. Jorge Martín (Šp.) Honda 146 bodov, 3. Fabio Di Giannantonio (Tal.) Honda 121

Viac k témam: MotoGP
Zdroj: Webnoviny.sk – Lorenzo ovládol MotoGP v Rakúsku, celkovo naďalej vedie Márquez © SITA Všetky práva vyhradené.