Home / šport / MOTOR šport / Talian Dovizioso triumfoval na Veľkej cene Českej republiky, líder celkového poradia Márquez skončil tretí

BRNO 5. augusta (WebNoviny.sk) – Talian Andrea Dovizioso triumfoval v nedeľňajšej Veľkej cene Českej republiky cestných motocyklov v triede MotoGP. Jazdec tímu Ducati a víťaz kvalifikácie triumfoval na Masarykovom okruhu premiérovo v kariére časom 41:07,728 min.

Zvíťazil pred španielskym tímovým kolegom z Ducati Jorgem Lorenzom (+0,178 s). Tretí skončil s mankom 0,368 s ďalší Španiel a líder priebežného poradia Marc Márquez (181 bodov, pozn.) z tímu Repsol Honda.

Dovizioso je víťazom kvalifikácie MotoGP v Brne, Márquez skončil tretí

V nižších kategóriách Moto2 a Moto3 sa tešili z víťazstiev Portugalčan Miguel Oliveira, resp. Talian Fabio Di Giannantonio. V Moto2 je lídrom v priebežnom celkovom poradí spomenutý Oliveira s náskokom dvoch bodov pred Talianom Francescom Bagnaiom.

Klasifikáciu Moto3 vedie Talian Marco Bezzecchi o tri body pred Španielom Jorgem Martínom. Nasledujúce podujatie sezóny je na programe o týždeň v rakúskom Spielbergu.

Výsledky – Veľká cena Českej republiky cestných motocyklov – Brno – nedeľa:

MotoGP: 1. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati 41:07,728 min, 2. Jorge Lorenzo (Šp.) Ducati +0,178 s, 3. Marc Márquez (Šp.) Honda +0,368
Poradie MS (po 10 z 19 pretekov): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 181 bodov, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 132, 3. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati 113

Moto2: 1. Miguel Oliveira (Portug.) KTM 39:22,324 min, 2. Luca Marini (Tal.) Kalex +0,070 s, 3. Francesco Bagnaia (Tal.) Kalex +0,525 s
Poradie MS (po 10 z 19 pretekov): 1. Miguel Oliveira (Portug.) KTM 166, 2. Francesco Bagnaia (Tal.) Kalex 164 bodov, 3. Álex Márquez (ŠP.) Kalex 113

Moto3: 1. Fabio Di Giannantonio (Tal.) Honda 39:09,124 min, 2. Arón Canet (Šp.) Honda +0,112 s, 3. Jakub Kornfeil (ČR) KTM +0,339 s
Poradie MS (po 10 z 19 pretekov): 1. Marco Bezzecchi (Tal.) KTM 133, 2. Jorge Martín (Šp.) Honda 130 bodov, 3. Fabio Di Giannantonio (Tal.) Honda 116

Viac k témam: Moto2, Moto3, MotoGP
Zdroj: Webnoviny.sk – Talian Dovizioso triumfoval na Veľkej cene Českej republiky, líder celkového poradia Márquez skončil tretí © SITA Všetky práva vyhradené.