nedeľa , 24 marec 2019
Home / Bulvárne / Únos vietnamského podvodníka. Padne preto vláda?

Únos vietnamského podvodníka. Padne preto vláda?

Mediálne hystéria kvôli únosu vietnamského defraudanta neprestáva. Poniektorí sa dokonca snažia navodiť stav, aby kvôli tejto akcii padla vláda Petra Pellegrínoho.

O čo vlastne ide?

Trịnh Xuân Thanh (born 13 February 1966 in Hanoi) is a former Vietnamese politician and businessman. He is the former head of the state-owned Petrovietnam Construction Joint Stock Corporation (a subsidiary of Petrovietnam), and the former Deputy-Chairman of the Hậu Giang Provincial People’s Committee. He was accused of causing massive losses at the state-owned company and is believed to have run away in September 2016. While in Berlin, as an asylum-seeker, he was allegedly kidnapped and repatriated to Vietnam on 23 July 2017, which led Germany to expel a Vietnamese diplomat. He later said on Vietnam television that he had decided to turn himself in to Vietnamese authorities. However, there have been suggestions that this statement was possibly made under duress.[1] In Vietnam he was on 22nd of January 2018 sentenced to life imprisonment.

Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Trịnh_Xuân_Thanh

Tento bývalý vietnamský politik a šéf štátnej stavebno-naftovej spoločnosti zdefraudoval milóny USD z účtov tejto spoločnosti a následne v snahe vyhnúť sa trestu emigroval do Nemecka, kde požiadal o azyl. Vietnamské tajná služba  v súčinnosti so slovenskou stranou (slovenská strana ne/konala vedomky alebo nevodomky, bola využitá alebo zneužitá/ uniesla podnikateľa do Vietnamu, kde ho vietnamský súd odsúdil na doživotné väzenie. 

DENNÍK N v článku: Ako Kaliňák pristavil lietadlo pre únoscov z Vietnamu tvrdí, že na únose participovalo Slovensko na čele s vtedajším ministrom vnútra Róbertom Kaliňákom. Sulík s Matovičom požadujú väzbu pre exministra a šéf KDH Hlina dokonca požaduje predčasné voľby.

Ako celá kauza skončí ukážu najbližšie dni a čitateľov DENNÍKa POLITIKA o nej budeme priebežne informovať.

spracred.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pápež František vymenoval nástupcu arcibiskupa v Čile obvineného z krytia sexuálneho zneužívania

Sedemdesiatsedemročný Ricardo Ezzati dal pápežovi Františkovi svoju rezignáciu už pred dvoma rokmi. VATIKÁN 23. marca (WebNoviny.sk) – Pápež František v sobotu vymenil arcibiskupa čilského Santiaga, kardinála Ricarda Ezzatiho, ktorý čelí obvineniam v súvislosti s krytím rozsiahleho sexuálneho zneužívania v krajine. František prijal Ezzatiho rezignáciu a zároveň vymenoval jeho dočasného nástupcu, pôvodom španielskeho kapucína a súčasného biskupa z

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *