Home / šport / Ostatné športy / Triatlonista Richard Varga vybojoval zlato v šprinte na majstrovstvách Európy v Tartu

TARTU 20. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Richard Varga získal zlatú medailu na majstrovstvách Európy v šprint triatlone v estónskom Tartu. Varga absolvoval 0,75 km plávania, 20 km na bicykli a prebehol 5 km za 53:07 min.

Ján Volko vyhral na mítingu v Kladne dvestovku, vytvoril aj rekord podujatia

Druhý skončil Španiel Uxío Abuin Ares, ktorý zaostal za rodákom z Bratislavy o 11 sekúnd. Tretie miesto obsadil iný španielsky pretekár Roberto Sánchez Mantecón časom 53:19. Varga získal pre Slovensko premiérový titul na kontinentálnom šampionáte v triatlone.

Medzi ženami bola najúspešnejšia Sophie Coldwellová z Veľkej Británie výkonom 58:32 min. Slovenky Romana Gajdošová (1:01:53 h) a Iveta Kuriačková (1:06:39) obsadili 27., resp. 44. priečku.

Šprint triatlon – majstrovstvá Európy v Tartu

piatok

muži: 1. Richard Varga (SR) 53:07 min, 2. Uxío Abuin Ares 53:18, 3. Roberto Sánchez Mantecón (obaja Šp.) 53:19

ženy: 1. Sophie Coldwellová (V. Brit.) 58:32 min, Alexandra Razarenovová (Rus.) 58:52, 3. Kaidi Kiviojová (Est.) 58:54, … 27. Romana Gajdošová 1:01:53 h, 44. Ivana Kuriačková (obe SR) 1:06:39

Viac k témam: Richard Varga, šprint, triatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Triatlonista Richard Varga vybojoval zlato v šprinte na majstrovstvách Európy v Tartu © SITA Všetky práva vyhradené.