Home / šport / Cyklistika / Cavendish a Kittel na Tour de France skončili, do cieľa 11. etapy neprišli v limite

LA ROSIÉRE 18. júla (WebNoviny.sk) – Britský cyklista Mark Cavendish sa tento rok už nepriblíži k prekonaniu rekordu legendárneho Belgičana Eddyho Merckxa v počte víťazných etáp na Tour de France.

Odporúčame:

Tridsaťtriročný jazdec tímu Dimension Data nestihol prísť v stredajšej 11. etape z Albertville na vrchol kopca La Rosiére v časovom limite a na najslávnejších pretekoch na svete už nemôže pokračovať. Domov ide aj jeho austrálsky tímový kolega Mark Renshaw a nemecký víťaz 14 etáp na Tour Marcel Kittel z družstva Kaťuša-Alpecin.

Odporúčame:
Fotografie (11. etapa Tour de France 2018): Sagan navýšil svoj náskok na čele súťaže o zelený dres

Jeho kolega Rick Zabel nestihol limit o 5 sekúnd, no vedenie podujatia ho nechalo v súťaži. Cavendish a Kittel tento rok nevyhrali ani jednu z doterajších šiestich rovinatých etáp. Kým „Cav“ bol najlepšie na 8. mieste v 8. etape, maximom Kittela bola tretia priečka v úvodnej etape.

Odporúčame:
Na konci to už dobre „kúsalo“, povedal Sagan po 11. etape Tour de France 2018

Slovenský držiteľ zeleného dresu Peter Sagan prišiel do cieľa v „grupette“ na 119. mieste s mankom 26:07 min na víťazného Brita Gerainta Thomasa, ktorý vyzliekol Belgičana Grega van Avermaeta zo žltého dresu lídra Tour de France.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tour de France 2018 (11. etapa): Albertville – La Rosiére (108,5 km)

Viac k témam: cyklistika, Marcel Kittel, Mark Cavendish, Tour de France
Zdroj: Webnoviny.sk – Cavendish a Kittel na Tour de France skončili, do cieľa 11. etapy neprišli v limite © SITA Všetky práva vyhradené.