nedeľa , 16 jún 2019
Home / VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY / Nákup USA stíhačiek je správne rozhodnutie ficovcov, dankovcov a bugárovcov

Nákup USA stíhačiek je správne rozhodnutie ficovcov, dankovcov a bugárovcov

Kto to nechápe, je nechápavý. Stotožňujeme sa s názorom bývalého šéfa kontrarozviedky slovenskej tajnej služby (SIS) a odporúčame jeho článoček si prečítať TU.

Neostáva nám tak nič iné ako pochváliť rozhodnutie ficovcov, dankovcov a bugárovcov v slovenskej vláde, ktorí zahlasovali za nákup amerických stíhačiek – písali sme o tom TU.

Krátka ukážka z Tóthovo článku:

Nákup stíhačiek F16 je správny z vojenského aj geopolitického hľadiska

12.07.2018  I  16:05

Z vojenskej aj geopolitickej perspektívy je nákup stíhačiek F16 správne riešenie. Pochopenie nevyhnutnosti je základom pre úspešné budovanie nielen armády, ale aj štátu ako takého. Aj preto sú niektoré protestné výkriky proti tomuto rozhodnutiu prejavom biedy ducha ich autorov.

Pri úvahách o nákupe akejkoľvek bojovej techniky nesmú mať miesto ideologické predsudky a stranícke záujmy. Rozhodnutia v tejto oblasti sa musia riadiť len vojenskými a geopolitickými súvislosťami. Všetko ostatné je len prázdna a neraz aj veľmi škodlivá rétorika.

Viacerí politici, takzvaní bezpečnostní analytici a novinári sa po oznámení, že slovenská vláda sa rozhodla pre nákup amerických stíhačiek F16, dopustili takých vyhlásení, ktoré sa rovnajú šarlatánstvu. A vzhľadom na to, že Ďateľ sa dlhodobo usiluje o vecnú diskusiu bez osobných útokov, nebudeme spájať jednotlivé šarlatánske výroky s konkrétnymi osobami. Budeme sa striktne držať podstaty tohto problému a ten sa volá obranyschopnosť Slovenskej republiky.

Zdroj:http://www.datel.sk/clanok/nakup-stihaciek-f16-je-spravny-z-vojenskeho-aj-geopolitickeho-hadiska

spracred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Politológ: KOTLEBA môže reálne vyhrať eurovoľby. Porazí Smer v populizme?

Radoslav Štefančík je politológ, učí na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Budú toto prvé voľby, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *