piatok , 22 február 2019
Home / SLOVENSKO / Kritici nákupu stíhačiek by mali povedať, ako bude vláda USA korumpovať SNS, tvrdí Anton Hrnko

Kritici nákupu stíhačiek by mali povedať, ako bude vláda USA korumpovať SNS, tvrdí Anton Hrnko

BRATISLAVA 12. júla (WebNoviny.sk) – Kritici nákupu stíhačiek F-16 pre slovenské vzdušné sily by mali vysvetliť, akým spôsobom bude vláda USA korumpovať Slovenskú národnú stranu. Uvádza sa to vo vyhlásení podpredsedu národniarov Antona Hrnka.

Vlastné škandály

„Kde zlyháva odbornosť, tak voči nám príde demagógia o korupcii. Spochybňovať kvalitu F-16 výrobou v Indii je hodné tak Veroniky Remišovej. Sklamaní analytici a ich priatelia Ľubomír Galko a Richard Sulík idú ďalej a hovoria o korupcii pri kontrakte so štátom USA,“ uviedol Hrnko. Pokiaľ ide o opozičného poslanca Ľubomíra Galka, podľa Hrnka by ten mal vysvetliť vlastné škandály.

Odporúčame:
OĽaNO kritizuje transparentnosť nákupu stíhačiek, ľudia zaplatia drahé hračky pánom vo vláde

„S odposluchmi, s predajom samopalov vzor 58 za cenu hračky kus po 12 eur. Bielu knihu o obrane, v ktorej odporúčali výpredaj tankov po vzore Kauflandu, za ktorý im vtedajší prezident SR hrozil žalobou za vlastizradu, škoda spomínať,“ zdôraznil.

Páni odborníci

Hlúposti podľa Hrnka zaznievajú aj pri osemkolesových vozidlách, pretože národniari chcú do armády slovenské výrobky. „Páni odborníci, ako sa dá byť korumpovaný pri kontraktoch štát a štát. Verím, že svoje názory prezentujete aj americkému veľvyslancovi osobne respektíve prezidentovi Trumpovi, ak navštívi Bratislavu. Vtedy, ale budete stáť, ako Vás poznáme, v prvom rade,“ dodal Hrnko.

Odporúčame:
Nákup F-16 podľa Most-Híd posilní naše partnerstvo s USA a odtrhne od závislosti od Ruska

Vláda tento týždeň rozhodla o nákupe amerických stíhačiek typu F-16 Block 70/72. Ministerstvo obrany v zverejnenej analýze tvrdí, že americké stroje sú pre Slovensko lepšou variantou v porovnaní so švédskymi Gripenmi.

Na 14 nových nadzvukových lietadiel plánuje vláda utratiť 1,589 miliardy eur. V tejto sume sú započítané aj sprievodné výdavky, ako sú napríklad výcvik pilotov, infraštruktúra či munícia. Stíhačky F-16 Block 70/72 sú najnovšou verziou. Opozícia nákup kritizuje ako netransparentný.

Viac k témam: Anton Hrnko, SNS Slovenská národná strana, stíhačka F-16
Zdroj: Webnoviny.sk – Kritici nákupu stíhačiek by mali povedať, ako bude vláda USA korumpovať SNS, tvrdí Anton Hrnko © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zlatica Kušnírová vyzvala na podporu vyšetrenia vraždy a prešetrenia káuz, o ktorých písal Kuciak

Zlatica Kušnírová vyzvala ľudí aj k tomu, aby neboli pasívni a neostávali ticho. PREŠOV/KOŠICE 21. februára (WebNoviny.sk) – Na podporu v nedobrovoľnom boji o nezávislé vyšetrenie vraždy Jána a Martiny a prešetrenie káuz, o ktorých písal zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak, vyzvala účastníkov štvrtkového spomienkového zhromaždenia na zavraždených Jána a Martinu v Prešove mama zavraždenej snúbenice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *