utorok , 13 november 2018
Home / SVET / Ruský prezident Vladimir Putin predĺžil zákaz dovozu západných potravín

Ruský prezident Vladimir Putin predĺžil zákaz dovozu západných potravín

MOSKVA 12. júla (WebNoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin predĺžil zákaz dovozu západných potravín o ďalších 18 mesiacov. Stalo sa tak po tom, čo sa Európska únia rozhodla predĺžiť vlastné sankcie uvalené na Rusko pre jeho aktivity na Ukrajine.

Dekrét, ktorý Putin podpísal vo štvrtok, zabraňuje dovozu potravín do Ruska do 31. decembra 2019. Európska únia predtým predĺžila protiruské sankcie do konca tohto roka.

Odporúčame:
Trump žiada 12 krajín o vyššie investície do obrany, Slovensko na summite NATO zastupuje Kiska

Spojené štáty a Európska únia uvalili proti Rusku niekoľko kôl sankcií, aby ho potrestali za anexiu ukrajinského Krymu a podporu separatistov na východe Ukrajiny. Sankcie poškodili ruskú ekonomiku, zabránili prístupu na globálne finančné trhy a zastavili importy kľúčových technológií do krajiny.

Viac k témam: Rusko, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský prezident Vladimir Putin predĺžil zákaz dovozu západných potravín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Austrálčan údajne konal na pokyn od Boha, odsúdili ho za úmyselné zabitie šiestich ľudí na ulici

Útok sa odohral v januári 2017 v centre mesta. MELBOURNE 13. novembra (WebNoviny.sk) – Austrálsky súd uznal v utorok vinným muža, ktorý minulý rok vrazil autom do ľudí na chodníku v meste Melbourne. Jeho vyčíňanie si vyžiadalo šesť mŕtvych a 27 zranených. Dvadsaťosemročný James Gargasoulas spočiatku tvrdil, že je nevinný, neskôr sa k činu priznal. Počas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *