utorok , 13 november 2018
Home / SVET / Thajsko spraví múzeum z jaskyne, v ktorej boli uväznení mladí futbalisti aj s trénerom

Thajsko spraví múzeum z jaskyne, v ktorej boli uväznení mladí futbalisti aj s trénerom

BRATISLAVA 12. júla (WebNoviny.sk) – Thajské úrady plánujú vytvoriť múzeum z jaskyne, v ktorej zostali uväznení mladí futbalisti s ich trénerom. Narongsak Osottanakorn, vedúci záchrannej misie, počas ktorej sa podarilo všetkých vyslobodiť, na tlačovej konferencii uviedol, že z miesta sa stane ďalšia veľká atrakcia pre turistov.

Premiér krajiny vyhlásil, že budú musieť zrealizovať bezpečnostné opatrenia v jaskyni aj mimo nej. Zatiaľ nie je známe, či bude múzeum otvorené po celý rok, keďže Thajsko ohrozujú od júna do októbra monzúnové dažde. Príbeh už plánujú sfilmovať dve produkčné spoločnosti.

Dvanásť chlapcov vo veku 11 až 16 rokov spolu so svojím trénerom vošlo 23. júna po futbalovom tréningu do jaskyne Tham Luang, monzúnové dažde však rýchlo zatopili chodby a znemožnili im dostať sa von.

Odporúčame:
Foto: Prvé zábery z nemocnice o zachránených chlapcoch z jaskyne v Thajsku

O desať dní neskôr ich našli britskí potápači. Riskantnú trojdňovú operáciu, na ktorej sa podieľali potápači z Thajska i zo zahraničia, odštartovali záchranári v nedeľu.

Chlapcov a ich trénera museli postupne jedného po druhom previesť zložitým jaskynným systémom vrátane chodieb, ktoré sú až po strop zaplavené vodou. Na tento účel sa chlapci učili základy potápania, hoci doteraz s ním nemali žiadne skúsenosti. Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: jaskyňa, múzeum, Thajsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Thajsko spraví múzeum z jaskyne, v ktorej boli uväznení mladí futbalisti aj s trénerom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Austrálčan údajne konal na pokyn od Boha, odsúdili ho za úmyselné zabitie šiestich ľudí na ulici

Útok sa odohral v januári 2017 v centre mesta. MELBOURNE 13. novembra (WebNoviny.sk) – Austrálsky súd uznal v utorok vinným muža, ktorý minulý rok vrazil autom do ľudí na chodníku v meste Melbourne. Jeho vyčíňanie si vyžiadalo šesť mŕtvych a 27 zranených. Dvadsaťosemročný James Gargasoulas spočiatku tvrdil, že je nevinný, neskôr sa k činu priznal. Počas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *