streda , 14 november 2018
Home / SVET / Francúzi prijali desiatky utečencov z lode Aquarius, predtým ich odmietlo Taliansko aj Malta

Francúzi prijali desiatky utečencov z lode Aquarius, predtým ich odmietlo Taliansko aj Malta

INNSBRUCK 12. júla (WebNoviny.sk) – Francúzsko prijalo 78 utečencov pochádzajúcich prevažne z Eritrey a Sudánu po tom, ako ich záchrannú loď odmietli prijať Taliansko a Malta.

Francúzske ministerstvo vnútra uviedlo, že skupina vo štvrtok dorazila do krajiny zo Španielska, kde loď Aquarius dostala povolenie na zakotvenie.

Odporúčame:
Merkelová odmietla návrh, aby si utečenci mohli sami vybrať, kde chcú žiadať o azyl

Zástupcovia ministerstva dodali, že 78 migrantov ubytujú na juhovýchode Francúzska, zatiaľ čo podstúpia proces žiadateľov o azyl. Aquarius mal na palube 630 migrantov, ktorých odmietli prijať Taliansko a Malta a napokon sa nad nimi zľutovali Španieli a Francúzi.

Viac k témam: Francúzsko, loď Aquarius, Malta, migranti, Taliansko
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzi prijali desiatky utečencov z lode Aquarius, predtým ich odmietlo Taliansko aj Malta © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Salvini osobne privítal v Taliansku utečencov z Afriky, tento krok je veľkým prekvapením

Salvini sa v stredu privítaním utečencov, medzi ktorými boli muži, ženy aj deti, pochválil aj na svojom twitterovom účte. RÍM 14. novembra (WebNoviny.sk) – Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v stredu osobne privítal na talianskej pôde 51 utečencov z Afriky, ktorí sa do Talianska dostali postupne cez Líbyu a Niger. Salviniho krok je prekvapením, keďže

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *